Харків обговорює Стратегію розвитку міста до 2030 р.

Як заявив міський голова Харкова Геннадій Кернес, кожен етап розробки Стратегії розвитку Харкова до 2030 року буде супроводжуватися широким громадським обговоренням.

“Харкову не потрібен документ, який дозволить кільком людям захистити дисертацію і ляже на полицю, так і залишившись осторонь від реальних інтересів городян та реальному житті міста. Нам потрібний документ суспільної згоди, наповнений ідеями самих харків’ян”, – зазначив Р. Кернес, виступаючи на розширеному засіданні робочої групи з підготовки Стратегії розвитку міста Харкова до 2030 року.

Р. Кернес повідомив, що проект технічного завдання на виконання робіт по розробці Стратегії, підготовлений Міжнародною експертною радою, буде опублікований на офіційному сайті Харківської міськради і протягом двох тижнів усі охочі зможуть подати свої побажання та зауваження до документа. На громадське обговорення концепції Стратегії розвитку буде відведено два-три місяці, а імовірно восени наступного року Стратегія буде готова.

За словами Р. Кернеса, ще одна особливість підходу до розробки Стратегії розвитку Харкова, полягає в тому, що “у главу кута ставиться людина”.

“Харків’яни не повинні бути пасивними спостерігачами цього процесу. У главу кута ставиться людина. Наша стратегічна мета до 2030 року створити такі системні умови, які дозволяли б нам відтворювати і залучати якісні людські ресурси, дозволяли нам назавжди закріпити за Харковом образ міста здорових, освічених, творчих, активних та ініціативних і відповідальних людей. Критерієм досягнення цієї мети має стати входження Харкова в ТОП-100 рейтингів провідних світових міст, які відображають рівень добробуту і конкурентоспроможності міст, їх включеність у глобальні економічні, фінансові, соціальні та інформаційні потоки”, – підкреслив Р. Кернес.

На думку члена робочої групи Едуарда Симсона, проект технічного завдання не враховує “індивідуальність міста”.

“Немає відчуття індивідуальності міста. Тут не дістає якийсь інструментарної ставки на те, що Харків бачить себе інноваційним містом, містом високих технологій. Хотілося б, щоб тут відчувалися акценти міста як замовника у способах досягнення цієї генеральної мети”, – підкреслив Е. Сімсон.
Він зазначив також, що вважає за доцільне вказати не лише стратегічну мету, але і проміжну: чого Харків повинен досягти. Доцільність такого підходу висловився і інший член робочої групи Владлен Семенов.

Учасники засідання також визначили координатора розробки Стратегії. Ним стала Харківська національна академія міського господарства.

У лютому цього року Харківський міський голова Р. Кернес підписав розпорядження про затвердження складу Робочої групи з підготовки проекту Стратегії розвитку міста Харкова до 2030 року.
До складу робочої групи входять ректори вузів, керівники великих промислових підприємств та ін. Очолює робочу групу Р. Кернес.