Грошей від продажу найдорожчої квартири в Києві вистачить на купівлю 400 найдешевших

Якщо продати найбільш дороге елітне житло Києва, то цих коштів вистачило б на купівлю 400 «з половиною» найдешевших «одиничок» у спальних районах столиці, не кажучи вже про передмістях — в містах-супутниках Києва можна було б умовно придбати близько 600 квартир.

Оцінюючи ситуацію на ринку нерухомості столиці, експерти відзначають, що для покупки квартири літо — один з найбільш підходящих моментів, оскільки саме в цей період спостерігається спад активності на ринку, крім того, до осені квадратні метри мають «звичку» дорожчати через нового ділового сезону.

Традиційно найбільшим попитом користуються пропозиції економ-класу, але попит на дороге житло теж є постійно. Далі представляємо огляд найдорожчих і найдешевших квартир, виставлених в даний час на продаж на вторинному ринку Києва. Зазначимо, що коштів від продажу найбільш дорогої квартири столиці вистачило б на купівлю 400 «з половиною» найдешевших «одиничок» у спальних районах, не кажучи вже про передмістях столиці (близько 600 квартир у містах-супутниках Києва).

Так, згідно з даними ріелторських агентств, найдорожча квартира, виставлена на ринку столиці, зараз коштує трохи більше $14 млн ($25 тис. за кв. м). Це восьмикімнатна квартира загальною площею 560,7 кв. м, знаходиться в Печерському районі, біля Маріїнського парку (скандально відомий будинок на вул. Грушевського 9-а).

Відзначимо, що крім вищевказаних квартир у цьому будинку також продаються ще три квартири з Топ-10 (за $7,68 млн, $6,75 млн і $6,5 млн відповідно). Друге і третє місця в рейтингу займають елітні квартири, розташовані в Шевченківському р-ні: за $12 млн — на вул. Б. Житомирська площею 604 кв. м (8 кімнат), а також 5-кімнатна за $11 млн на вул. Десятинна з видом на Андріївську церкву (527 кв. м).

Що стосується самих дешевих квартир, то їх вартість знаходиться в межах $35 тис. В основному це «однушки», загальна площа яких коливається від 25 до 30 кв м, і які зазвичай розташовані на перших поверхах малоповерхових будинків у спальних районах Києва (Дарницький, Деснянський, Святошинський, Дніпровський). Найдоступніші двокімнатні квартири можна купити за $40-45 тис. (загальна площа 45-50 кв. м), хоча є й винятки – на ринку можна знайти «двушки» і за ціною однокімнатної квартири — $35-38 тис.

Трикімнатна квартира обійдеться мінімум в $52,7 тис. (Оболонський р-н, вул. Рокоссовського тощо), але це швидше виняток з правил – середня вартість «троячки» знаходиться в межах $70 тис. (також переважно перші поверхи малоповерхівок в спальних районах).

За даними ріелторів, за перше півріччя вартість житла в Києві знизилася в середньому на 5%. Середня вартість житла на вторинному ринку столиці складає 1830 дол./кв. м, на первинному ринку — близько 8 тис. грн. Що стосується новобудов, то в середньому вартість метра коливається від найнижчої в Деснянському р-ні ($973) до найвищої в Печерському ($2698). Середня ціна метра однокімнатної квартири становить $1543 за кв. м.

Зазначимо, що для того, щоб молода сім’я середнього достатку (загальний дохід 10 тис. грн в місяць) могла придбати собі найдешевшу квартиру вартістю, скажімо, $40 тис. (в еквіваленті 320 тис. гривень при поточному курсі грн/$), то їй би минулому збирати на житло, відкладаючи половину своїх зароблених коштів, близько 5-6 років.

Разом з тим, однозначної думки щодо прогнозів на кінець року в учасників ринку немає — одні відзначають сталу «цінову стабільність», другі прогнозують подальший поступовий спад вартості, інші навпаки, вважають, що до кінця року житло подорожчає.