Готельєри вважають нормальним підвищення цін на проживання під час Євро-2012

Урізання пільг від держави готелям, які завищують ціни на період проведення Євро-2012, проблему з високими цінами на проживання не вирішить.

Про це заявив керуючий готельного комплексу «Інтурист-Запоріжжя» Максим Ванат.

Він зазначив, що відповідний законопроект, який може незабаром бути прийнятий, допускає підвищення ціни не більше ніж у два рази і вартість послуги не вище 80 євро на добу в гривневому еквіваленті. Між тим постає питання про справедливість цієї міри і користі для вітчизняного ринку готельних послуг.

За його словами, в першу чергу негативним моментом є те, що не можна звести всі ціни до однієї цифри, оскільки готелі надають різні умови проживання за різними цінами (часто вище 80 євро на добу). Одночасно важко заперечувати наявність в Україні особливо жадібних готельєрів, які бажають зірвати великий куш. Але до них часто відносяться нові «недосвідчені» гравці на ринку готельних послуг або індивідуальні незалежні готелі, – говорить Ванат.

Експерт також зазначив, що у всьому світі вважається нормою в період будь-яких масових заходів, особливо спортивних, штучно підвищувати ціни на проживання в готелях приблизно в 2-3 рази.

Як приклад експерт навів Лондон, де напередодні Олімпіади вартість номерів у готелях зросла в кілька разів і це нікого не бентежить. Також Ванат згадав ще один факт: коли кілька років тому турфірма TUI Ukraine укладала договори з готельними операторами на розміщення вболівальників Євро-2012, ціни були вже обговорені. Ще тоді було відомо, що вони будуть завищені.

Тому експерт обурюється, що інформація про масове підвищення цін українськими готельєрами в 10 разів, поширена рядом західних ЗМІ, перебільшена.

Також керуючий готельним комплексом «Інтурист-Запоріжжя» вважає, що власники готелів, які підняли ціни в 5-7 разів на період проведення чемпіонату явно переоцінили свої можливості і, швидше за все, самі відлякують від себе клієнтів. Готелі, які забезпечили собі завантаження на червень, не сприймають всерйоз загрозу скасування податкових пільг. Хоча їм доведеться знизити ціни до зазначеної межі, якщо законопроект буде прийнятий.

Ванат підкреслив, що сьогодні ніхто з власників готелів не хоче платити величезні штрафи. І багатьом залишається тільки сподіватися на аргументованість даного рішення та його користь для чемпіонату та українських готелів.