Готельний змова: по всьому світу вводяться обмеження на короткострокову оренду приватного житла

Сьогодні одними з найбільш популярних зарубіжних сайтів з пропозиціями орендного житла є Airbnb, Home Away і Vacation Rentals By Owner. Власники — переважно приватні особи, отримують дохід, але не сплачують податки. Але, можливо, благоденство триватиме недовго, оскільки по всьому світу розглядаються законопроекти, які вводять обмеження на короткострокову оренду.

Сан-Франциско став одним з перших міст, влада якого запропонували податок для орендодавців-любителів: крім прибуткового податку, приватників можуть зобов’язати платити той же готельний збір у розмірі 14 %, що діє для великих мереж на кшталт Hilton і Marriott.

Куїн Ямада, медсестра з Сан-Франциско, здає квартиру з двома спальнями на Airbnb. У минулому році вона заробила на оренді приблизно 20 000 дол. «Ми вже платимо місту податок на нерухомість, а також ПДВ — коли я купую щось. І я не розумію, чому я повинна платити щось ще»,— говорить вона.

21 травня 2013 року влада Нью-Йорка оштрафували на 2 400 доларів користувача Airbnb Найджела Уоррена за те, що той здавав квартиру на три дні. Справа в тому, що в цьому місті з 2011 року заборонено пропонувати в оренду приватні будинки та апартаменти менш ніж на 30 днів. Це вважається порушенням закону про готелі.

У Новому Орлеані теж діє схоже обмеження: без туристичної ліцензії заборонено здавати житло менш ніж на 60 днів у Французькому кварталі і менш ніж на 30 днів у іншій частині міста. Правда, тут влада не слідкують за виконанням закону.

У деяких кварталах Берліна теж заборонено здавати житло менш ніж на місяць. Влада Амстердама збираються відстежувати власників нерухомості, для яких оренда є основним джерелом доходу.

У Парижі мерія вже подала позови на 10-15 власників, які регулярно здають нерухомість туристам. У французькій столиці дозволено здавати під час відпусток будинки і квартири, що є основним місцем проживання, але заборонено без дозволу мерії пропонувати в оренду друге житло для отримання постійного доходу.

У Барселоні і Гамбурзі теж обговорюються обмеження на тривалість короткострокової оренди. Влада побоюється, що інвестори скуповують цілі будинки тільки потім, щоб здавати квартири туристам, і це призведе до нестачі і подорожчання нерухомості для жителів цих міст.