Готельний оператор Kempinski має намір відкрити для себе Україну

Міжнародний готельний оператор Kempinski виходить в Україну. Планується, що перший готель під його управлінням відкриється в 2015 році в Києві. Компанія має намір співпрацювати з одним із найбільших у столиці забудовників — «Познякижилбуд».

Експерти відзначають, що поява гравця такого рівня значно посилить конкуренцію і позначиться на цінах у дорогих київських готелях.

Про те, що Kempinski Hotels знайшов партнера в Києві, повідомили відразу кілька топ-менеджерів в девелоперських компаніях. Віце-президент служби зв’язків з громадськістю Kempinski Марія Кун підтвердила цю інформацію: «Kempinski підтверджує, що підписав угоду про розвиток проекту в Києві, відкриття якого планується у 2015 році». У компанії уточнили, що проект передбачає будівництво об’єкта на 200 номерів і 200 квартир.

На думку учасників ринку, партнером Kempinski в Україні швидше за все стала компанія «Познякижитлобуд». «Вони планували збудувати готель категорії п’ять зірок і віддати її в управління Kempinski»,— повідомив топ-менеджер однієї з девелоперських компаній. В Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Київської міськдержадміністрації розповіли, що на початку року компанія «Познякижитлобуд» подала на узгодження проект будівництва готелю Kempinski по бульвару Лесі Українки, 7-9. «Але ми не погодили проект через низку порушень. Одним з них було те, що висотність будівлі перевищувала норму»,— зазначило джерело в Головархітектури.

Вартість будівництва готелю учасники ринку оцінюють в $150 млн. «Щоб побудувати п’ятизірковий готель із заявленим номерним фондом, необхідно до $150 млн. З розрахунку, що вартість готового номера складе $50 тис.»,— говорить директор по розвитку проектів девелоперської компанії «Стокман» Сергій Овчинніков.

У відділі продажів «Познякижилбуд» розповіли, що девелопер дійсно починає будівництво готелю під брендом Kempinski. Однак президент «Познякижилбуд» Артур Мхітарян каже, що остаточне рішення про те, який об’єкт нерухомості буде будуватися по бульвару Лесі Українки, 7-9, поки не прийнято: «У нашій компанії підписано з Kempinski ексклюзивну угоду на всю Україну. Але якихось конкретних планів у нас немає, щоб я міг сказати, коли буде розпочато будівництво того чи іншого об’єкта».

Компанії «Познякижитлобуд» та Kempinski співпрацюють вже кілька років. В Арабських Еміратах на одному з штучних островів Пальма Джумейра працює Kempinski Palm Residence and Hotel, проект якого реалізовано українським девелопером. Там також планувалося побудувати Kempinski Business Bay і Kempinski Jebel Ali.

Це не перша спроба Kempinski Hotels вийти на ринок України. Компанія з 2001 по 2005 рік керувала готелем «Одеса», розташованої на території морського вокзалу напроти Потьомкінських сходів. У 2006 році Kempinski Hotels вела переговори про управління готелями в Києві, Одесі, Харкові, Криму і Західній Україні. Чим вони завершилися, невідомо.

За даними консалтингової компанії Colliers International, на кінець 2012 року в Києві працювало п’ять готелів категорії п’ять зірок загальним номерним фондом 1,19 тис. Три з них знаходяться під управлінням міжнародних операторів, зокрема Hyatt Regency, Intercontinental і Fairmont Grand Hotel. За заявами девелоперів, до 2016 року на ринок вийдуть ще три готелю (сумарно на 736 номери) категорії п’ять зірок — Hilton, Sheraton і Sofitel. Зараз Київ перенасичений готелями рівня п’ять зірок, відзначають учасники ринку. «Середньорічна заповнюваність становить 40-50%. Вихід нового гравця тільки посилить конкуренцію»,— каже пан Овчинніков. За умови виведення на ринок готелів у зазначені терміни показник заповнюваності готелів верхнього цінового сегмента може скоротитися. «Готельєри будуть змушені переглядати цінову політику, в результаті чого середня вартість номера може бути знижена»,— відзначають аналітики Colliers International.