Гостинки і малометражки дешевшати не будуть?

Прогнози аналітиків для ринку нерухомості на цей рік – депресивні.

Про це сказав аналітик Союзу фахівців з нерухомості (ССНУ) Всеволод Жоголєв. За його словами, до тих пір, поки на ринку житла не з’явиться альтернатива гостинкам і малометражним хрущовок, їх вартість падати не буде. А те, що зараз будують забудовники в Києві дешевими малометражками не назвати складно, пише Ліга.

За словами провідного аналітика компанії SV Developmеnt Сергія Костецького: “За нашими прогнозами, вартість такого житла на вторинному ринку в 2012 р. виросте мінімум на 5%. До кінця року гостинки будуть коштувати $45тыс., а можливо і більше”.

Подорожчання очікується за рахунок зниження пропозиції. Так у 2011 р. кількість продаваних однокімнатних квартир, в тому числі і готельок, було на рівні 1000 – 1400 об’єктів, а на початок цього року їх кількість впала до 700 пропозицій.

Іншої думки дотримується аналітик Андрій Гусельников. За його словами, малометражні гостинки будуть падати в ціні. “Вони неліквідні. І попит на них поки що не зростає. На початку кризи “гостинки” купували і за $50 тис., а зараз вони є за $33 тис. і те, що називається “без черги”, – вважає він.