Господарі квартир площею більше 200 кв. м будуть платити 20 грн. податку за кожен кв. м

Податок на розкіш принесе в бюджет країни до 1 млрд. грн. у рік.

Державна податкова служба має в розпорядженні усі необхідні механізми й процедури для того, щоб професійно адмініструвати податок на розкіш, який, за оцінками відомства, може приносити додатково від 800 млн. до 1 млрд. грн на рік, повідомив глава ДПС Олександр Клименко.

«Що стосується податку на розкіш, нам важливо, щоб цей закон був прийнятий, щоб ми почали його адмініструвати. Щодо сум, дійсно, за нашими оцінками, це від 800 млн. до 1 млрд. грн, які можуть додатково надійти до бюджету. Всі необхідні механізми і процедури у нас є, і у податкової служби є можливість професійно адмініструвати цей податок», – сказав А. Клименко.

Нагадаємо, що у Верховній раді зареєстровані законопроекти №10558 Кабінету міністрів, №10558-1 депутата Юрія Ганущака (фракція БЮТ), №10558-2 Андрія Павловського (фракція БЮТ), №10197 групи депутатів від фракції Компартії, які пропонують запровадження оподаткування багатства і предметів розкоші, повідомляє «building».

Зокрема, зареєстрований 5 червня урядовий законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства і предметів розкоші» (№10588) передбачає сплату податку в розмірі 2% мінімальної зарплати за 1 кв. м площі (в даний час – близько 20 грн) за квартири загальною площею понад 200 кв. м, дачні будинки і котеджі загальною площею понад 500 квадратних метрів, об’єкти житлової нерухомості у власності одного платника податків понад 600 кв. м.

Крім того, Кабмін ініціює стягування 40% податку від вартості куплених в Україні або ввезених в країну легкових автомобілів об’ємом понад 3990 куб. см, мотоциклів об’ємом понад 995 куб. см, судів (в тому числі яхт) з двигуном потужністю понад 75 квт, літаків і вертольотів.