Головним орендарям офісів у Києві непринципово, щоб вони розташовувалися в центрі

Сьогодні в Києві пропозиція офісних будівель, виведених на ринок, не відповідає існуючому попиту.

Про це повідомила генеральний директор компанії Midland Development Олена Шуляк.

Експерт зазначила, що ситуація на ринку офісної нерухомості столиці – парадоксальна. Адже 80% нової пропозиції склали офісні центри класу «А» в центрі столиці.

За словами Шуляк, весь ринок офісної нерухомості, і його розвиток залежатиме від того, як себе поведуть власники цих великих будівель, наскільки вони змінять свою цінову політику, і які стратегічні кроки будуть робити.

Експерт зазначила, що сьогодні ключовими генераторами попиту на офісну нерухомість є фірми, які працюють в IT-сфері, телекомунікації, фармацевтиці та аграрній сфері. За словами експерта, такі компанії не спрямовуються до престижної географії, тому потреби в офісах класу «А» в центрі міста у них немає.

Часто такі фірми розглядають клас «В» за межами центрально-ділового району. Але при цьому, підвищують свої вимоги до ефективності бізнес-простору, до інженерії. Крім того, приділяють увагу таким речам, як екологічність, технологічність і технічність. Компанії, які працюють у вищезгаданих сферах, не готові переплачувати за центральне місцерозташування бізнес-центру, пояснила керівник Midland Development.