Головний iPhone десятиліття. Огляд iPhone X

7-5-2018

Сьогодні відбулося одне з головних подій року в мобільній індустрії — почалися продажі iPhone X. Можна до хрипоти кричати, що Apple вже не та (або взагалі «тієї» ніколи і не було), але компанії не відмовиш в умінні створити ажіотаж навколо кожної своєї новинки. Показані на презентації iPhone 8 — крихти зі столу, спроба хоч чимось зайняти публіку в очікуванні того самого iPhone X. Перед нами — найбільша зміна смартфона Apple трохи чи не за всю історію його існування. Ні збільшення діагоналі екрану, ані впровадження Touch ID, ані 3D Touch не додавали апаратів такого відчуття новизни, яке принесли безрамковий дисплей і лицьовий сканер. Спочату хочу запропонувати вам подивитися на кращий iPhone X http://applekiev.com.ua/category/iphone-x/

Зовнішній вигляд
Смартфон дійсно виглядає свіжо, причому цікаво, що відразу помічаєш відсилання до минулого моделям. Наприклад, повернення до скла оцінять шанувальники красивого iPhone 4, а хромовані бічні рамки (з медичної сталі, як стверджується на сайті Apple) взагалі викликають ностальгію за першим iPhone.

Перше, що потрібно знати про iPhone X, — він, як і інші продукти Apple, в реальності виглядає набагато краще, ніж на зображеннях. Зізнатися, на презентації мені зовсім не сподобався дизайн нового флагмана: муляла очі і «чубчик» у верхній частині екрана, і вертикальний фотомодуль. І взагалі, все з ним було не так. Скепсис зберігався рівно до того моменту, як я дістав iPhone X з коробки.

Комплектація, до речі, ідентична iPhone 8: кабель USB/Lightning, навушники EarPods з виходом Lightning, перехідник з 3,5-мм роз’єму на Lightning, документація, скріпка і зарядний пристрій.

По-перше, iPhone X важкий (174 м). По-друге, струнким його теж не назвати. Після iPhone 7 річної давності чекаєш чогось більш невагомого і тонкого — все-таки флагман, та ще за такі гроші. По-друге, повернення до скла — дуже вдале рішення. Нехай воно буде дряпатися і вже в перші секунди використання покриється відбитками пальців, але глянець виглядає краще шорсткого алюмінію, а в смартфоні такого сегмента «багатий» вид має значення.

По-третє, тут абсолютно незрівнянний екран. І якщо до Face ID є дрібні претензії, то до дисплея причепитися просто неможливо.

Діагональ самого екрану — 5,8 дюйма, найбільша для iPhone. Це ще й перший OLED-дисплей для смартфона Apple. Порівняно з IPS-матрицею екран набагато яскравіше і красивіше. Кольори виглядають більш природно, дисплей iPhone 7 у порівнянні з екраном iPhone X відверто желтит. До речі, тільки в цьому році компанія переступила дозвіл Full HD в iPhone — тепер воно складає 2436×1125 точок при щільності 458 ppi.

Головний момент — модуль зверху абсолютно не дратує. Якщо при перегляді зображень моделі око відразу чіпляється за нього і бічні «вуха», то в реальності таке рішення виглядає прийнятно. На виїмки по краях винесена системна інформація, і з цим виявився один маленький, але все ж неприємний нюанс — відображення заряду у відсотках сюди просто не влізло. Якщо хочете точно знати, скільки енергії залишилося в iPhone X, доведеться відкривати панель швидкого доступу, яка витягується з цього ж краю свайпом вниз.

Але проблема в тому, що далеко не всі програми оптимізовані під новий екран. У більшості сторонніх програм поки що зверху і знизу відображаються товсті чорні смуги, і це вбиває ідею безрамочного дисплея. Залишається чекати, поки розробники доопрацюють додатки під iPhone X.