Головні аспекти страхування житла

Експерти відзначають, що найчастіше житлову нерухомість страхують для того, щоб у разі якихось певних форс-мажорних ситуацій відшкодувати збитки.

При цьому, в якості страхувальників, згідно із законом, можуть виступати як орендарі, так і власники, наймодавці, а також наймачі, якщо це зазначено в договорі найму.

Як показує статистика, більшість власників майна навіть не думають про страховку. Аналітики стверджують, що у споживачів немає довіри до подібним компаніям. Але все ж, не можна нехтувати страховкою, статися може все, що завгодно.

Отже, давайте подивимося, що належить до страхових ризиків:

– Злочинні дії завдані витрачаємо особою.
– Стихійні лиха. Так, наприклад, вихори, удар блискавки, буря, ураган і град.
– Пошкодження водою з каналізаційних, водопровідних та опалювальних систем
– Вибух, пожежа.

Всі програми страхування діляться на два виду:

1. Не пропонують огляд майна
2. З оцінкою страховки і сумою відшкодування.

Зверніть увагу на те, що перший вид вважається набагато дешевше, адже тут заздалегідь встановлюється ліміт відповідальності. Як правило, він не перевищує 50000 грн. Але фахівці радять не купуватися на дуже низькі страхові тарифи, а уважно читати договір. Якщо ж ви не можете розібратися, зверніться до юриста, він роз’яснить вам всі нюанси.

Якщо ж ви вчасно не повідомили про пошкодження майна, так як у від’їзді, виплату ви все одно отримаєте. Ось тільки потрібно документ, який би підтверджував, що вашу відсутність. Наприклад, довідка з роботи, посвідчення про відрядження або проїзний документ.

Вартість страховки залежить від давності і від стану об’єкта, а також концентрації ризику. Таким чином, страхування буде коштувати 0,3-0,7% від ринкової вартості будинку. Якщо ж ви хочете застрахувати повний набір ризиків, це вам обійдеться в 0,5% від вартості або ж 150 грн в місяць за умови покупки експересс-страхування.