Гіпермаркети планують винести за межі міста

У парламенті зареєстрували законопроект №2067 “Про стимулювання розвитку вітчизняного ринку продовольчих товарів”.

Про це повідомляє КоммерсантЪ-Україна.

Згідно з документом, в межах міста зможуть працювати тільки продовольчі або змішані магазини, загальною площею до 300 кв. м Універсами та гіпермаркети законопроект пропонує винести за межі населених пунктів не менше ніж на 5 км За даними видання, у них буде обмежений графік роботи: товари можна буде придбати з понеділка по суботу, у часовий відрізок з 9.00 до 20.00. Неділя та святкові дні повинні стати вихідними. Пропонується ввести перехідний період для “перепрофілювання приміщення або реконструкції продовольчого магазину” терміном в один рік.

За словами автора проекту, Олега Царьова, така реформа необхідна для розвитку малого і середнього бізнесу, так як зараз великі мережі знищую його: “До появи торговельних мереж у підприємців проблем не було. Але зараз, більше 70% продовольчих товарів реалізуються через торговельні мережі, які мають всі можливості для демпінгу, так як роблять закупівлі на пряму у виробника або замовляють під своєю торговою маркою продукцію. Їм добре, а іншим – вже немає доступу. Адже у дрібного продавця ціни вище за рахунок ланцюжка посередників”, – вважає депутат.

Крім того, проект закону встановлює більш жорсткі умови взаємовідносин між гіпермаркетами та постачальниками – термін розрахунку за товар повинен становити не більше 45 днів. Конкретна торговельна мережа не буде мати права займати більше 10% від загальних торгових площ міста і в її асортименті до 80% товарів має бути вітчизняного виробництва.Торгова націнка до кінця 2013 року, не повинна перевищувати 20%, а з 1 січня 2014 року – 15%. Депутат стверджує, що при розробці законопроекту було враховано європейський досвід, зокрема, активно вивчався досвід Німеччини.