Генпідрядника з будівництва ЖК «Східна Брама» позбавили ліцензії

ТОВ «Укркаргобуд» (Київ), яка виступає генеральним підрядником будівництва житлового комплексу «Східна Брама» по вул. Світла, поблизу станції метро «Бориспільська» в Києві, позбавлене ліцензії на здійснення будівельної діяльності.

Як сказано на сайті Держкомітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду (Держгірпромнагляд), у компанії відібрана ліцензія за поданням комітету з-за порушень нормативно-правових актів з охорони праці та ліцензійних умов.

Згідно з повідомленням, в ході позапланової перевірки будівництва житлового комплексу «Укркаргобудом» територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Київській області та Києві було встановлено відсутність у компанії дозволу на роботи та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, а також проекту виконання робіт. Крім того, вантажопідйомні крани на будівництві працюють без належного введення в експлуатацію, допускаються порушення в електрогосподарстві і при використанні балонів з газом.

У зв’язку з цим «Укркаргобуду» заборонено виконувати будівельно-монтажні роботи, вантажопідйомні крани опломбовані. У той же час повторною перевіркою було встановлено, що керівництво «Укркаргобуда» зірвала пломби з кранів і самовільно відновило будівельні роботи. Теруправління також направив звернення в прокуратуру Києва для вжиття заходів прокурорського реагування відносно посадових осіб підприємства.

Як повідомили у відділі продажів ЖК «Східна Брама», будівництво триває. У відділі не володіють інформацією про позбавлення «Укркаргобуда» ліцензії. Згідно офіційному сайту РК «Східна Брама», ліцензія видана «Укркаргобуду» 25 жовтня 2011 р.

В даний час будівництво ЖК «Східна Брама», який буде включати сім житлових будинків, знаходиться на початковій стадії. Ведуться роботи по зведенню першого (25 поверхів, 270 квартир) та третього (16 поверхів, 192 квартири) будинків, введення яких заплановано на другий і третій квартали 2013 р. відповідно. Вартість однокімнатної квартири в цих секціях складає від $30 до $40 тис.

В цілому реалізація проекту розрахована на п’ять років. Замовником будівництва виступило ТОВ «Укркарго».