Forbes зясував деталі роботи донецької компанії, що будує великі обєкти до Євро-2012

Займається будівництвом об’єктів до Євро-2012 група Альтком – одна з найбільших будівельних компаній України. Forbes з’ясував, чим планує займатися компанія після того, як чемпіонат закінчиться.

Альтком, зводить до Євро в Донецьку аеропорт, ніколи раніше не будував злітно-посадкових смуг. На перший погляд, нічого особливого, але насправді, як пише Forbes, ЗПС – це складна інженерна конструкція в метр глибиною, що складається з ліній комунікацій і декількох шарів бетону.

Щоб виконати замовлення, власник компанії 44?річний Олександр Тисленко найняв німецьких консультантів і за 3 млн євро купив найбільший в світі бетоноукладач компанії Wirtgen, використовуваний для таких робіт, повідомляє “Кореспондент”.

На тлі того, що єдиний в країні аналогічний укладальник стояв без діла багато років, в 2009 році компанія Тисленко отримала держзамовлення на реконструкцію донецького аеровокзалу, приурочену до чемпіонату Європи з футболу.

Журнал при цьому додає, що навесні 2010?го портфель замовлень Альткому поповнився стадіоном і ЗПС у Львові, і це сталося через місяць після призначення віце-прем’єром з питань підготовки Євро?2012 Бориса Колесникова.

Не дивно, пише Forbes, що віце-прем’єра запідозрили в протегування Альткому. При тому що до Тисленко об’єкти у Львові будував маріупольський Азовінтекс. Після приходу до влади Президента Віктора Януковича проти головбуха львівської філії Азовінтекса порушили кримінальну справу за розтрату та привласнення майна.

Forbes при цьому уточнює, що генеральний директор Азовінтекса – Олександр Тарута, старший брат Сергія Тарути, одного з власників корпорації ІСД, які підтримали Юлію Тимошенко на президентських виборах.

Видання задається питанням, чи була зміна підрядника політичним рішенням. За словами самого Тисленко, в числі власників Альткому немає державних службовців та їх родичів.

“Я уникав і уникаю партнерства з чиновниками. Волію сам нести відповідальність за свої рішення”, – стверджує бізнесмен, і додає, що познайомився з Борисом Колесніковим у 2010-му, коли той приїхав у Донецьк оглядати будівництво аеропорту.

Примітно, що віце-прем’єр Колесніков сказав Forbes, що знайомий з Тисленко 12 років: “У Донецьку всі бізнесмени знають один одного”.

Журнал також з’ясував, що Тисленко провів дитинство в селищі шахти Жовтнева, звідки родом і найбагатша людина країни – 45?річний Рінат Ахметов. М’яч у дворі вони разом не ганяли, але, як і все в Донецьку”, знають один одного, пише Forbes.

Ніж постійно заробляє на держзамовленнях Тисленко має намір зайнятися після того, як Україна перестане витрачати гроші на Євро-2012, а також про роль зв’язків з владою при держзакупівлях, читайте у свіжому №9 журналу Forbes за листопад 2011 року.