Forbes опублікував рейтинг найбільш успішних рантьє в Україні

Журнал Forbes Україна вдруге опублікував рейтинг рантьє, осіб, які отримують доходи від об’єктів комерційної нерухомості в Україні. Сумарний орендний дохід 25 учасників рейтингу зріс у 2012 р. на 17%, впритул наблизившись до $700 млн.

На першому місці рейтингу бізнесмени Гарік Корогодський, Олександр Меламуд і Олег Крапівін, які володіють ТРЦ Dream Town в Києві. Їх дохід видання оцінює у $55 млн. В2013 р. підприємці планують розпочати будівництво нового ТРЦ в столиці України.Другу сходинку розділили Ігор Гуменюк, Василь Микулин та Ірина Фрідман з Донецька. Належні їм ТРЦ «Донецьк-Сіті», «Золоте Кільце» і ТОЦ Green Plaza принесли 2012 р. $50 млн. доходу. На думку Мікуліна, купівельна спроможність жителів Донецька істотно 30 тис. чоловік в день.

На п’ятому місці – уродженець Донбасу Леонід Юрушев, який володіє готелями InterContinental”, Fairmont та «Алфавіто» в Києві ($42 млн. доходу). Для відкрилися 2012 р. готелів Fairmont і «Алфавіто», незважаючи на приплив туристів під час Євро, рік виявився невдалим – заповнюваність столичних готелів цієї осені впала до 50-55%.

Завершення будівництва найбільшого ТРЦ України Ocean Plaza призвело до списку найуспішніших рантьє двох нових учасників – Василя Хмельницького та Ігоря Ніконова (№18 у списку).

Forbes зазначає, що зростанням доходів можуть похвалитися тільки першокласні торгові центри в Києві. В регіонах спостерігається зниження споживчої активності.

Про підвищення вартості оренди офісів мови не йде. У Києві пустує 20% офісів, а орендні ставки 2012 р. незначно знизилися.

При розрахунку доходів учасників враховувалася торгова, офісна і готельна нерухомість. Підсумкові місця учасників списку визначалися на підставі розміру можливого чистого орендного доходу 2012 р. від належних їм об’єктів нерухомості. Доход від торговельних і офісних центрів розраховувався виходячи з площ, що здаються в оренду, з урахуванням середньорічної вакантності. Дохід від готелів – генерований грошовий потік від експлуатації номерного фонду, без урахування витрат на утримання готелю.