ФДМУ виставить на продаж 1 тис. підприємств протягом року – заступник голови ФДМУ

Фонд Держмайна України відкриває для оцінювачів нові перспективи.

Протягом року на продаж в Україні буде виставлено понад 1 тис. підприємств. У кваліфікованих оцінювачів буде багато роботи, перед ними відкриються нові перспективи, заявив Євген Григоренко, заступник голови Фонду державного майна України у ході круглого столу «Інвестиційні рішення та оцінка в умовах невизначеності», організованого RICS.

Як передає кореспондент Building.ua Тобто Григоренко зазначив, що його найбільше цікавлять питання якості оцінки, питання стандартів, оскільки це не тільки бізнес, але і «обличчя». «Це обличчя нашої країни, яка формує інвестиційний клімат України», – підкреслив заступник голови ФДМУ.

«Зараз реформи реалізуються не так, як багатьом з нас хотілося б. Однак ми повинні розуміти, що ми є частиною цього процесу, який впливає на розвиток, і те, як ми здійснюємо діяльність, є передумовами майбутніх реформ. Зараз для оцінювачів відкриваються нові перспективи», – сказав він.

Чиновник уточнив, що Україна йде від радянських стандартів, тому що це архаїчно і не зазвичай для іноземного інвестора.

«В інфраструктурі будуть найбільші перетворення. Залізниця, швидше за все, стане холдингом, і її вартість також потрібно буде оцінити. Тільки уявіть – по всій країні. Також створюються холдинги аерокосмічні», – підкреслив Е. Григоренко.

Як повідомляє Building.ua в ході заходу заступник голови Фонду держмайна України також заявив, що фонд закликає оцінювачів брати участь у цьому питанні як незалежних представників.

«Величезне поле діяльності для оцінювачів з’явиться і на ринку землі. Також оцінювачі повинні вирішити питання податків на нерухомість», – резюмував експерт.