Елітні котеджі в Підмосковї користуються попитом

Число покупок заміського житла бізнес – і преміум-класу на первинному ринку Підмосков’я в 2011 році зросло на 20% – до 1,8 тисячі угод, говориться в дослідженні компанії IntermarkSavills.

“При збереженні поточної економічної кон’юнктури можна прогнозувати, що у 2012 році ринок дорогого заміського житла чекає подальше зростання числа укладених угод, при цьому ціни в більшості проектів будуть залишатися стабільними”, – цитуються в звіті IntermarkSavills слова керуючого партнера компанії Дмитра Халіна.

Але, незважаючи на зростання кількості операцій, загальний обсяг ринку заміського житла Підмосков’я бізнес-класу і преміум-класу в 2011 році, навпаки, знизився з 2 мільярдів доларів до 1,6 мільярда доларів, зазначається в доповіді.

“В цілому показники обсягу ринку в цьому році нижче, ніж минулорічні, за рахунок зменшення середнього бюджету угоди на 25-30%, що пояснюється високим попитом на таунхауси і котеджі менших площ “, – пояснили РІА Новини в IntermarkSavills.

У звіті компанії наголошується, що покупці заміських житлових об’єктів у цьому році набували більш компактне житло – середня площа придбаного у 2011 році котеджу дорівнює 379 квадратним метрам, тоді як торік цей показник становив близько 390 квадратних метрів.

Аналогічна ситуація, за даними фахівців IntermarkSavills, склалася і в сегменті таунхаусів: середня площа купленої в цьому році таунхауса становить 193 квадратних метри, а у 2010 році цей показник перебував на рівні 210 квадратних метрів.

Експерти також відзначають, що основна частка покупок у 2011 році припадала на бізнес-клас – за поточний рік було куплено понад 1,5 тисячі котеджів і таунхаусів цього цінового сегмента, що становить близько 84% від загальної кількості угод.

За даними фахівців, середня ціна котеджів преміум-класу станом на грудень 2011 року склала 5,2 тисячі доларів за квадратний метр, а бізнес-класу – 3,71 тисячі доларів за квадратний метр.

У той же час таунхауси в сегменті преміум-класу, за підрахунками фахівців, на поточний момент стоять 4,65 тисячі доларів за квадратний метр, в сегменті бізнес-класу – 2,87 тисячі доларів за квадратний метр.