Елітне житло в Києві буде користуватися великим попитом

У четвертому кварталі вартість елітного житла в столиці може збільшитися.

Такий прогноз зробив експерт Михайло Єрмоленко.

За його словами, у третьому кварталі 2011 року ринок елітної нерухомості Києва після довгого періоду цінової стабільності показав зростання на 13% по відношенню до попереднього кварталу. Це, в свою чергу, визначило річний приріст на рівні шести відсотків.

Подібний ріст середнього показника, на думку експерта, обумовлений відкриттям продажів в одному з нових елітних житлових комплексів, де ціни значно перевищують середні показники сегмента.

Єрмоленко зазначає, що в цілому на ринку елітних новобудов Києва відбуваються дві різнопланові тенденції: виходять на ринок нові проекти анонсують ціни, які вище середніх показників в сегменті на 10-15%. При цьому забудовники більшості інших житлових комплексів, не стали змінювати вартість, зафіксувавши її на рівні першого півріччя 2011 р.

Станом на сьогоднішній день, продаж елітних квартир в столиці ведеться в 13-ти елітних житлових комплексах, а в 4 нових об’єктах Києва можливо початок продажів до кінця поточного року. Саме за рахунок нових проектів в четвертому кварталі ціни можуть взвинтиться ще на 2-3%, – вважає експерт.

Згідно зі статистикою, наданою Ермоленком, в жовтні 2011 року середня ціна в елітному сегменті «первинки» склала 7715 доларів за «квадрат». Ціни коливаються від 6000 до 14000 дол./кв. м. Як повідомляється, вартість такого типу житла залежить від індивідуальних характеристик елітних комплексів. Крім того, за окремим унікальним апартаментів таким, як пентхауси, видові квартири, ціна може досягати 20-22 тис./кв. м.