Елітна нерухомість в Україні-одна з найдорожчих в Європі

Нещодавно Knight Frank — консалтингова компанія міжнародного рівня — завершив своє дослідження, яке носило назву The Wealth Report 2012. Об’єктом дослідження стала українська нерухомість класу “люкс”.

Згідно з результатами цього дослідницького проекту, середня вартість квадратного метра люксівських апартаментів в українській столиці дорівнює майже восьми тисячам доларів. Досить порівняти Київ з Барселоною або Брюсселем, щоб зрозуміти, що вартість житла в столиці України непомерна висока. У Брюсселі аналогічний показник дорівнює п’яти тисячам вісімсот доларів, а в Барселоні “квадрат” дорогою квартири коштує і того менше — п’ять тисяч триста доларів. Виходить, що ціна на дорогі українські особняки як мінімум в два рази перевищує вартість їх “побратимів”, які дислокувалися на території Західної Європи.

Відзначимо, що вартість елітної квартири в Королеві (Корольов — місто в Підмосков’ї, віддалений від столиці РФ всього на 5 кілометрів) в середньому на дванадцять відсотків дешевше, ніж аналогічної квартири під Києвом. Виходить, що українцям вигідніше купувати житло поблизу Москви, ніж біля своєї столиці. Експерти ринку нерухомості вже кілька років поспіль вивчають феномен українського елітного житла і прийшли до висновку, що захмарні ціни — це результат надзвичайних тіньових доходів. Потенційними покупцями житла класу “люкс” в Україні є політики, державні чиновники і бізнесмени, які мають можливість відмивати тисячі, а то й мільйони доларів на території своєї держави. А раз є покупець, то й товар завжди знайдеться. Як кажуть, попит породжує пропозицію.

Українська нерухомість преміум-класу вже давненько перевищила ціновий бар’єр в мільйон доларів. Двоповерховий маєток, наприклад, місцем дислокації якого є Конча-Заспа, коштує не менше п’ятнадцяти мільйонів американських доларів, а будинок, оформлений в стилі хай-тек на південному березі Криму коштує не менше семи з половиною доларів. Дев’яноста відсоткам мешканців України подібні ціни здаються фантастикою. Дозволити собі придбати таке житло можуть хіба що залишилися десять відсотків — все ті ж чиновники, бізнесмени і депутати, доходи яких, згідно з даними податкової служби, з кожним роком зростають все більше і більше. Що ж стосується середньостатистичного українця, зарплата якого коливається в районі чотирьох сотень доларів, то йому на таке житло довелося б збирати пару тисяч років.