Елітна нерухомість в Парижі: високі ціни інвесторам не перешкода

Ринок нерухомості Франції переживає підйом незважаючи на те, що економіка країни сповільнюється, зростає безробіття, а активність споживачів знижується.

Особливо позитивна картина спостерігається в Парижі. Як зазначає Cushman & Wakefield, в I півріччі 2013 обсяг продажів французької нерухомості склав 6,2 млрд євро, з них 4,5 млрд припали на частку Парижа.

На житловому ринку столиці відчувається брак вільних об’єктів. Замість обіцяних 80 тис. житлових одиниць буде побудовано на 5 тис. менше. Ціни в новобудовах Парижа поки тримаються на стабільному рівні — в середньому 3 832 євро/м2. Аналогічна ситуація — в Ліоні, Тулузі, Бордо, а також на кордоні зі Швейцарією. В інших регіонах показники знизилися на 5-8 %. Вартість вторинного житла в Парижі в середньому становить 8 280 євро/м2, в цілому по країні ця величина знаходиться на рівні 2 590 євро/м2.

Ціни на елітне житло можуть суттєво відрізнятися навіть у сусідніх районах Парижа. Так, в кварталі Маре або на вулиці Монторгей нерухомість коштує від 10 тис. євро/м2. Ще дорожче апартаменти в районі Сен-Жермен-де-Пре — 14 650 тис. Але самі елітні пропозиції зустрічаються на острові Сен-Луї — до 17 тис. євро/м2. Незважаючи на високу вартість, рівень продажів квартир в Парижі у квітні 2013 зріс на 13 % у річному обчисленні.

Сегмент комерційної нерухомості теж виглядає позитивно. Особливим попитом користуються магазини і офіси в 8-му окрузі, в околицях Єлисейських полів, а також в округах 2 і 9. Все частіше здійснюються великі угоди з бюджетом понад 50 млн євро. Так, в 9 окрузі німецька компанія Deka Immobilien придбала за 277 млн євро офісна будівля загальною площею близько 29 тис. м2. Інша велика угода укладена на користь американської будівельної компанії Tishman Speyer: за 215 млн євро був проданий офіс туроператора Tour Pacific в діловому районі Дефанс.