Експерти радять відкласти покупку первинки до кращих часів

Експерти радять поки відкласти покупку квартири в недобудові, пояснюючи це тим, що раніше ніхто не може дати гарантії, що будь-яка новобудова, розпочата в нашій країні, буде введена в експлуатацію.

Про це заявив економічний експерт Сергій Марченко.

У 2011 році забудовники здали на 4,3% більше квадратних метрів житла, ніж роком раніше, повідомляє SV Development.
Згідно з прогнозами, 2012-й принесе також високі результати – майже на 10%.

Але однозначно дати відповідь на питання – чи реальні ці показники і прийшла пора вкладати кошти в житло в новобудові – експерти не можуть.

Марченко радить почекати з покупкою таких об’єктів до кращих часів, а якщо невтерпеж, то тільки вкладати в ті будинки, де вже накривають дах.

У свою чергу директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін попереджає, щоб люди не купували житлоплощу в полудостроенном будівлі, оскільки не сьогодні-завтра з розвитком світової кризи – все будівництва остаточно можуть завмерти.

Однак експерт з нерухомості Всеукраїнської асоціації з питань захисту прав споживачів Катерина Слатіна переконана, що довіра людей до забудовникам починає повертатися. Крім того, сьогодні у більшості українців немає можливості купити готове житло, а новобудова виявляється єдино доступним варіантом.

Нагадаємо, раніше радник глави Мінрегіону, віце-президент Конфедерації будівельників Анатолій Беркута спрогнозував, що в 2012 році буде здано в експлуатацію житла на 10% більше, ніж у минулому році.