Експерти радять інвестувати в гольф-курорти

Інвестиції в гольф-курорти знову актуальні.

Гольф-курорти Греції, Італії, Іспанії та Португалії до глобальної фінансової кризи були затребувані серед міжнародних інвесторів. Зараз багато хто побоюється вкладати кошти в таку нерухомість. Проте експерти прогнозують, що ситуація обов’язково зміниться, як тільки європейська економіка знову почне набирати обертів.

Як правило, люди купують житло поруч з гольф-курортами, керуючись однією з трьох цілей: постійне проживання, проведення відпустки або вигідна перепродаж. Після світової фінансової кризи другий і третій варіанти стали менш популярними. Можливо, це лише тимчасове явище. «Я думаю, що інвестори повернуться на цей ринок,— каже Андреа Сарторі, глава консалтингової компанії KPMG’s Golf Advisory Practice.— Правда, ніхто точно не знає, коли це станеться. Тому зараз для забудовників було б занадто ризиковано розраховувати на велику кількість покупців». Експерт визнає, що вкладення коштів в гольф-курорти — це більш складна сфера діяльності, ніж інвестування в бізнес-центри або житлові комплекси.

На думку Сарторі, швидше за все відновиться гольф-індустрія в популярних туристичних напрямках, особливо якщо там є стійкий внутрішній попит: наприклад, в Італії, Франції та Туреччини. Крім того, зараз KPMG’s Golf Advisory Practice працює над проектами в Абу-Дабі, Марокко, Іспанії та Прибалтиці.

Найбільший потенціал Сарторі бачить в італійській гольф-індустрії: «Італія — унікальна країна, де все приваблює туристів: і мальовнича природа, культура, люди, і історія, і кухня. В останні роки стало ясно, що Сицилія, Апулія, Сардинія і Тоскана також є перспективними регіонами для розвитку гольф-індустрії».

Незважаючи на кризу, економіка і туріндустрія Італії залишаються сильними. Завдяки успіхам знаменитих спортсменів Маттео Манессеро і братів Молінарі преса стала приділяти багато уваги гольфу, тому серед місцевих жителів високий інтерес до всього, що пов’язане з цією грою.

Поки в Італії будується мало гольф-курортів, але Сарторі вважає, що наявні проекти дуже перспективні. Єдиний недолік — у цій країні інвестори часто стикаються з проблемою бюрократії. Щоб отримати дозвіл на будівництво гольф-поля, потрібно пройти довгу адміністративну процедуру. Можливо, в майбутньому італійські влада намагатиметься змінити цю ситуацію, адже активний розвиток гольф-індустрії здатне принести велику користь місцевій економіці: наприклад, таким чином можна створити багато нових робочих місць.