Експерти прогнозують зниження вартості оренди офісів Києва у 2013 році

Директор Департаменту професійних послуг та інвестицій Knight Frank Ukraine Андрій Голубков прогнозує, що у наступному 2013 році середній розмір орендних ставок за професійним офісних комплексів трохи знизиться.

У теж час поглинання нової пропозиції, який сформувався в 2012 році, буде перенесений на наступний період.

За словами Голубкова, головною причиною того, що попит на офісну нерухомість знизився, є загальне зниження рівня інвестування в нашу країну. Такий фактор, на думку експерта, дозволяє стверджувати, що при найменшому зростанні інвестиційної привабливості в дуже короткий час пропозиція буде не в змозі задовольнити попит в офісному сегменті.

Що стосується сегмента складської нерухомості, то, за словами Голубкова, сьогодні він є найменш привабливим серед інших сегментів комерційної нерухомості.

При цьому орендні ставки на склади незмінні з 2008-го року. Їх рівень коливається в діапазоні 5-$6/кв. м в місяць. За словами фахівця, такий розмір відносить проекти логістичних комплексів в розряд високоризикованих. А це, в свою чергу, спровокувало до згортання планів розвитку великих логістичних проектів практично всіх міжнародних компаній.

Також Голубков зазначає, що практично всі введені складські площі поглинаються ринком протягом року, а середній показник вакантності знижується невеликими темпами.

На думку експерта, враховуючи недостатньо високі обсяги введення і повна відсутність анонсованих проектів, в недалекому майбутньому на столичному ринку просто не виявиться вільних складів.