Експерти: Попит на проблемну нерухомість впаде в усьому світі

Як повідомляють представники Королівського інституту оцінювачів (RICS), в останньому кварталі нинішнього року очікується збільшення пропозиції нерухомості, обтяженої простроченими борговими зобов’язаннями.

Передбачається, що в IV кварталі, найбільше конфіскованих об’єктів буде виставлено на продаж країнах півдня Європи, в Ірландії і ОАЕ. Також очікується, що попит на проблемні активи скоротитися.

Як пише PropertyWire, експерти з RICS заявили про падіння попиту на проблемну нерухомість в третьому кварталі в половині країн, які беруть участь у моніторингу. Найсильніше падіння було відзначено в таких країнах як Бразилія, Португалія та Росія. Між тим, ріелтори з Франції, Угорщини, Великобританії, Новій Зеландії та Польщі впевнені у повноцінному збільшенні пропозиції такого типу житла вже найближчим часом.

За інформацією інституту оцінювачів, пропозиція проблемної нерухомості перевищить попит на 60% в останньому кварталі цього року. Відзначається, що в третьому кварталі перевищення становило 40%.

Економіст з RICS Саймон Рубинсон зазначив, що в найближчі місяці пропозицію конфіскованих об’єктів нерухомості виростить по всьому світу. За його словами, банки будуть продавати проблемні активи з обачністю, щоб не спровокувати новий обвал цін.

У теж час Рубинсон відзначив погіршення ситуації в країнах південної Європи, які від недавніх пір стали епіцентром боргової кризи. Фахівець вважає, зниження попиту на конфісковані будинки викликано ускладненням економічної ситуації, яка відобразилася на платоспроможності інвесторів.