Експерти назвали найбільш вигідні країни для орендодавців

Найбільш привабливою з точки зору вкладень коштів, стала столиця Макидонии – Скоп’є. Саме тут інвестори отримають найкраще співвідношення ціни житлової нерухомості з доходом від оренди та підсумкової прибутком після сплати податків. Найгіршим місцем для таких інвестицій став Лондон.

Як пише портал Euromag з посиланням на дані агентства нерухомості EVANS, в столичному Скоп’є купівля 120-метрового житла обійдеться приблизно в €127 тис. Щомісяця оренда буде приносити власнику майже 800 євро, або 7,38% річних. У Македонії виявився один з найнижчих в Європі податків на доходи з оренди – всього 7% (менше тільки в Празі та Копенгагені), що за сумою прибутку поставило Скоп’є на перше місце рейтингу.

На другому місці опинився Київ. Столицю України “підвів” високий податок – 15%. Якщо розглядати Київ тільки з прибутку (ціна квартири – €337 тис., щомісячний дохід з оренди – €2550), то це місто випередив би Скоп’є в рейтингу, так як доподатковий прибуток перевищує 9% річних.

“Бронза” відійшла Загребу. Квартира тут обійдеться в €266 тис, а щомісячний дохід з оренди складе близько €1250 (5,6% річних). Але податок на 10,5% відбере частину прибутку.

Слідом за Загребом йде бельгійська столиця Брюссель, де покупець житла зможе розраховувати на прибуток прибуток в 5,3% (ціна житла – €317,5 тис., щомісячний дохід – €1400). Зайняти таку високу сходинку Брюсселю допоміг податок, який виявився одним з найбільш щадних – трохи більше 9% (менше тільки в Празі, Копенгагені та Скоп’є).

Згідно з рейтингом, найбільш вигідні покупки житла з метою отримання доходу від здачі його в оренду будуть в столицях країн Східної Європи. Так, наприклад, середину десятки займає Бухарест, за ним йдуть Стамбул, Софія, Будапешт і на дев’ятій сходинці Белград.

Замикає десятку місто з одним з найнижчих податків з оренди – Копенгаген. За житло в столиці Данії доведеться віддати €515 тис., воно щомісяця приноситиме приблизно €1900, що складе лише 4,42% річних. Але податок на 5,48% дозволив Копенгагену потрапити в десятку лідерів.

Слідом за датської столицею йдуть Амстердам, Стокгольм, Франкфурт і Прага. Найгіршими містами для інвестицій buy-to-let визнані Берлін, Цюріх, Любляна і Лондон. Так, наприклад, купивши в Берліні квартиру за €433 тис., власник зможе розраховувати на щомісячний дохід тільки в €1590. При цьому податок на доходи з оренди в німецькій столиці складе 16%.

А ось швейцарський Цюріх за рівнем прибутковості міг би зайняти взагалі п’яте місце рейтингу, так як покупка житла в цьому місті приносила б власникові майже 7% річних. Але величезний податок у 48,5% опустив швейцарський місто в кінець списку.

Аналогічна ситуація і в словенській столиці – при доподаткового прибутку всього в 4% річних власник житла в Любляні 25% доходу буде віддавати державі у якості податку.

Лондон виявився найгіршим містом для інвестицій buy-to-let. Величезна вартість житла – €2,6 млн – дозволить заробляти тільки 3% річних (щомісячний дохід від оренди – €7,8 тис.). Однак податок у 32% фактично з’їсть всі доходи від інвестицій.