Експерти назвали найбільш невдалу столицю Європи для інвестицій в нерухомість

Афіни втратили розташування інвесторів, що купують дохідну нерухомість в столицях Європи.

Про це свідчить звіт PricewaterhouseCoopers та Інституту ULI.

У рейтингу 27 метрополій, придатних для вкладення грошей, столиця Еллади зайняла останнє місце.

Другий рік поспіль першість у рейтингу PwC і Urban Land Institute належить Стамбулу. У 2012 році в п’ятірку кращих міст для інвестицій в нерухомість потрапили Мюнхен, Варшава, Берлін і Стокгольм. Дублін, який займав у минулому році останнє місце, перемістився на другу сходинку з кінця. Детальніше з результатами дослідження можна ознайомитися на сайті Інституту ULI.

Падіння інтересу до афінської нерухомості оглядачі порталу Ekathimerini пов’язують з підвищеним ризиком будь-яких інвестицій в Греції, сильніше інших країн ЄС зачеплену глобальною фінансовою кризою. За даними Банку Греції, за останні три роки спад на місцевому ринку нерухомості тільки посилювався: збільшення податків і заходи максимальної економії, прийняті урядом, не додали привабливості грецьким “метрам”. Тільки за 2011 рік афінське житло подешевшало на 10-20%.

Втім, керівник відділу нерухомості компанії PwC, Василіс Визас стверджує, що в середньостроковій перспективі часткове відновлення ринкових показників все-таки можливо. В тому числі, завдяки тому, що в середині минулого року в Греції була запущена програма масової приватизації нерухомості, що належить державі.