Експерти назвали міста з найдорожчою орендою житла

У 2011 році Гонконг залишився найдорожчим містом у світі за вартістю оренди житла.

Про це свідчить чергове дослідження Accommodation Survey консалтингової компанії ECA International.

Як пише “Інтерфакс-Україна”, Москва займає третє місце в цьому рейтингу, як і роком раніше, Токіо залишився на другій позиції. Інші міста першої п’ятірки також не змінилися – Нью-Йорк на 4-му місці, Лондон – на 5-м.

В рамках цього дослідження ECA International зіставляла ціни на чотирикімнатні (три спальні плюс їдальня/вітальня) квартири без обстановки в найбільших містах світу. Середня вартість подібної квартири в Гонконзі в четвертому кварталі минулого року становила $11813 на місяць – на 15% більше, ніж за аналогічний період 2010 року. Приплив іноземців у Гонконг привів до одного з найбільш значних підвищень орендної плати в світі, пояснює ECA International.

У Токіо середня орендна плата за 4-кімнатну квартиру складає близько $9450 в місяць.

З азіатських міст у десятку також входить Сінгапур, розташувався на 9-му рядку рейтингу. У Європі різкий ріст вартості оренди був відзначений в Женеві, яка за рік перемістилася з 13-го на 7-е місце, а також в Стокгольмі і Лондоні.

Разом з тим у списку міст, розташованих за спаданням орендної плати в середньому ціновому сегменті, перше місце займає Токіо, який відсунув Гонконг на п’яту сходинку.

У середньому по всьому світу орендна плата для житлової нерухомості, за даними ECA International, зросла на 4,5% в 2011р.