Експерти: На європейському ринку нерухомості – песимістичні настрої

Економічна криза загнав ринок нерухомості Європи в стані невизначеності.

Як говориться в доповіді від PwC і Urban Land Institute (ULI), перспективи для зміни ситуації у 2012 році залежать того, як приймаються лідерами Єврозони заходи вплинуть на бажання банків надавати кредити і відбудеться розпродаж банківських активів, яку спровокував боргова криза в ЄС.

Один з авторів доповіді Дж. Форбс вважає, що зараз європейське суспільство налаштований песимістично щодо доступності кредитів. У теж час великі інвестори “похмурішим всіх”, зазначає експерт.

У доповіді говориться, що сьогодні лише 6% кредиторів вважають, що доступність кредитів збережеться на рівні минулого року, в той час як 42% переконані, що їх доступність знизиться, однак несуттєво. Зокрема, велика частина опитаних, а саме 52%, вважають, що зниження буде досить значним.

Інституційні інвестори в числі 65% висловили думку, що доступність нерухомості незначно збільшиться, а 10% респондентів – що значно збільшиться.

Експерти пропонують інвесторам вкладати кошти в бюджетні готелі, будинки в Лондоні і будівлі, які потребують реставрації.

Сьогодні перше місце за обсягом інвестицій і розвитку займає Стамбул, говориться в доповіді. На другому місці розташувався Мюнхен, на третьому – Варшава. Четверте місце належить Берліну, а п’яте – Стокгольм.