Експерти: Інвестиції в готельну нерухомість зростуть

У II і III кварталах поточного року розвиток ринку готельної нерухомості в регіоні EMEA (країни Європи, Близького Сходу і Африки) сповільнилося.

Тим не менш, у наступні півроку в більшості міст регіону очікується зростання інвестиційної активності.

Такі висновки містяться в новому дослідженні Hotel Investor Sentiment Survey, підготовленому компанією Jones Lang LaSalle Hotels, текстом якого володіє ЛІГА.Бізнес.

Очікується, що з 37 проаналізованих ринків 20 (54%) покажуть зростання інвестиційної активності в короткостроковій перспективі, а 30 (81%) – в середньостроковій перспективі, тобто протягом двох наступних років.

Імовірно, у 2012 році центрами інвестиційної активності стануть Лондон, Стамбул, Мюнхен і Париж, хоча високі інвестиційні очікування в середньостроковій перспективі також збережуться на ринках Стокгольма і Копенгагена.

“На початку року у всьому регіоні з’явилися ознаки відновлення економіки і зросла впевненість інвесторів.

Однак у другому і третьому кварталах ми спостерігали зростання невизначеності і ризиків, пов’язаних із загальним економічним спадом. Все це негативно позначилося на інвестиційні очікування в готельному секторі”, – сказав Марк Уїнн-Сміт, головний виконавчий директор Jones Lang LaSalle Hotels у регіоні ЕМЕА.

Сьогодні інвестори більш впевнені в потенціалі міст Західної Європи, ніж Східної Європи, хоча в Москві і Варшаві очікується значне зростання як в короткостроковій, так і в середньостроковій перспективі. Ринки готельної нерухомості цих міст все ще проходять стадію формування, оскільки їх розвиток було припинено із-за економічного спаду, відзначають аналітики. При значному потенціалі збільшення туристичного потоку якісна пропозиція в готельному секторі цих міст, як і раніше обмежена, тому в майбутньому інвестори розраховують на значний ріст активності.

Що стосується специфіки інвестицій, у цьому році закріпилася тенденція до придбання готельних активів (Buy intentions) (такі операції становлять 41,8%), що свідчить про нормалізацію цін. Обсяг пасивних інвестицій (Hold intentions) скоротився на 680 б.п. порівняно з квітнем 2011 року – до 28,2%. Третє і четверте місце посідають інвестори, які бажають побудувати (Build Intentions) і продати (Sell Intentions) готельні об’єкти, – на їх частку доводиться 16,2% і 13,8%, відповідно. Це вказує на те, що при загальному збільшенні обсягу пропозиції на ринку інвестори не схильні виставляти свої активи на продаж без гострої на це потреба, кажуть експерти.

В регіоні MENA (країни Близького Сходу та Північної Африки) протягом перших трьох кварталів року на впевненість інвесторів як і раніше надавала вплив “арабська весна” і політичні потрясіння. Тим не менш, ставки прибутковості в цілому залишалися на рівні 8,9%, дозволяючи прогнозувати зростання інвестиційних очікувань в середньостроковій перспективі. Значне збільшення активності станеться, в тому числі, на ринку Дохи, поргонозируют в компанії.

“Ставки прибутковості в усьому регіоні будуть збільшуватися, однак такі ключові ринки, як Лондон і Париж, постраждають менше за рахунок великого числа інвесторів, готових купувати як знакові, так і типові готелі. Активи на ринках другорядних міст перспектив значно менше, що свідчить про невпевненість інвесторів та складної ситуації на ринку запозичень. Тим не менш, купівля готельних активів знов стає все більш популярною інвестиційною стратегією, що разом із загальним зростанням пропозиції може істотно змінити інвестиційний сектор цього ринку”, – сказав Марк Уїнн-Сміт.