Експерти: Іноземні компанії мають потребу в українських партнерах

Останнім часом учасники ринку нерухомості України розглядають можливість переведення активів у власність іноземної компанії для того, щоб захистити їх.

Між тим, експерти юридичної компанії DLA Piper Україна відзначають, що така практика не дає повноцінних переваг з точки зору захисту нерухомого майна. При цьому володіння нерухомістю через іноземну фірму все ж може ускладнити зовнішній доступ до неї, що, крім усього іншого, приносить відчуття психологічної захищеності.

Як повідомили в компанії Ukrainian Real Estate Club, переклад нерухомого майна у володіння іноземної компанії має низку питань, які пов’язані з оподаткуванням такої компанії, її доходів від українських активів, і, зокрема, необхідністю реєстрації постійного представництва в нашій країні, а також урахуванням податкових наслідків у країні інкорпорації.

Експерти також вважають, що зарубіжної компанії, яка має намір вийти на ринок нерухомості України, часто необхідний локальний партер. Таке співробітництво експерти пояснюють тим, що воно здатне скоротити рівень ризиків для партнерів у вирішенні багатьох юридичних питань.

Проте ключовою проблемою у співпраці українських та іноземних компаній як і раніше залишаються відмінності в підходах до ведення бізнесу, зазначила голова практики нерухомості DLA Piper Україна Наталія Кочергіна.

Обговорення правових норм на ринку комерційної нерухомості пройшло в рамках щорічного заходу CEO Networking Dinner, яке організувала компанія Ukrainian Real Estate Club.