Експерти хочуть створити умови для довгострокової оренди землі

Необхідно створювати привабливі умови для інвесторів, щоб вони вкладали гроші в економіку країни.

Інвестиції не прийдуть в Україну, якщо умови для інвесторів не досить стабільні і видно. Тому я думаю, що по відношенню до організації ринку не обов’язково зараз організувати продаж землі. Я думаю, що потрібно починати готувати умови для цього, але дуже повільно йти до цього.

Таку думку висловив в коментарі Інституту Горшеніна радник Правління з питань сільського господарства банку Credit Agricole Вапк, академік Академій аграрних наук Франції, Росії і України, екс-радник з аграрних питань при Уряді України Жан-Жак Ерве.

На його думку, питання купівлі-продажу землі для України зараз не пріоритетні.

“Я вважаю, що зараз в Україні пріоритетні проекти – збільшення інфраструктури для виробництва, для торгівлі. Тому що тут Україна потребує дуже великих інвестицій. І не треба вкладати величезну суму в землю, яка чекає тільки досить ефективних тракторів, комбайнів, елеваторів, сушарок”, – вважає Жан-Жак Ерве.

Експерт вважає, що, перш за все, Україні необхідно створити умови для довгострокової оренди землі.

“Термін оренди землі потрібно мати мінімальний – наприклад, 10 років. І штраф треба організувати, якщо випадково і без причини не можна працювати на землі до кінця строку оренди. І на базі цього, я думаю, буде розвиватися дуже активний ринок оренди землі – нормальний, цивілізований. Це може бути нормальна, дуже активний, ліберальний ринок. Це дуже добре для того, щоб концентрувати фінансові ресурси. Тут це можна. Навіть в контексті сьогоднішнього дня, коли дуже помітно, що фінансові ресурси у світі зменшуються. Це буде дуже привабливий ринок для того, щоб отримати кредит та інвестиції”, – сказав Жан-Жак Ерве.