Експерт: Вакантність київських ТЦ нижче, ніж у європейських аналогів

Вакантність торговельної нерухомості в столиці України знизився з 3,5% в 2010 р. до 1,7% в 2011 р., заявила директор департаменту торговельної нерухомості Colliers International (Україна) Наталія Кравець.

«Це хороший показник, адже нормою на найближчих розвинених ринках вважаються вакантність до 10%. У більше ніж половині торгових центрів, які вважаються успішними, вакантність взагалі нульова, і навіть є листи очікування операторів, які готові заходити в цей торговий центр. Відповідно якщо така вакантність, і є активний попит, то орендні ставки в деяких торгових центрах стабілізувалися, в деяких трошки підросли (7-8%), у деяких навіть знизилися.

За словами експертів, у цьому році дуже яскрава різниця між професійними торговельними об’єктами та неякісними. У неякісних підвищився рівень вакантності, пішли орендарі, які втомилися чекати, що стане щось краще в більш якісні проекти. Таких проектів на ринку 40%, у них великі ризики в довгостроковій перспективі: як тільки відкриються конкурентні проекти нового покоління, від них підуть покупці. Потоки постійно перерозподіляються: чим комфортніше, зручніше, приємніше людині здійснювати покупки, тим краще відвідуваність».