Експерт: Ринок торговельної нерухомості Києва потребує нових проектах

У ринку торгової нерухомості Києва є величезний потенціал.

Про це заявила директор департаменту торговельної нерухомості Colliers International Наталія Кравець.

Виходячи з офіційного населення Києва 2,7 млн. чоловік і загальної пропозиції торгових приміщень в Києві на кінець 2011 р. 700 тис. кв. м, ми отримаємо 234 кв. м на тисячу жителів. Але якщо взяти 4,5 млн. і приймати до уваги тільки якісні торгові площі, то насиченість вийде близько 100 кв. м на тисячу жителів, а, відповідно, у ринку є величезний потенціал, заявила Кравець.

«В 2011 р. на столичний ринок торговельної нерухомості вийшло усього лише 60 тис. кв. м, причому основну частину нового пропозиції склала друга черга ТРЦ Dream Town (GLA ~ 45 000 кв. м) і ТРЦ InSilver (GLA ~ 10 000 кв. м).

Загальна пропозиція торгових приміщень в Києві на кінець 2011 р. становить близько 700 тис. кв. м. І у цього сегмента, безумовно, є величезний потенціал, так як на найближчих ринках – в тій же Празі, Варшаві, Будапешті – показник насиченості торгових площ становить понад 500 кв. м, а в Києві – 100 кв. м», – зазначила Н.Кравець.

Що стосується майбутнього потенційного пропозиції, то, за словами експерта, на сьогоднішній день анонсовано будівництво торгових центрів загальною площею більше 700 тис. кв. м. «тобто девелопери обіцяють до 2015 р. подвоїти існуюче пропозицію на ринку торгової нерухомості», – резюмувала Н.Кравець.