Експерт розповів, що стримує земельну реформу в Україні

У 2012 році для запуску земельного кадастру потрібна підтримка Світового банку та законодавча база.

Про це порталу повідомив директор Проекту “Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру” Сергій Кубах.

Зокрема, за його словами, для завершення роботи зі створення в Україні Державного земельного кадастру в 2012р. необхідно продовження Світовим банком строку дії Проекту, а також прийняття підзаконних актів, які активують” прийнятий влітку 2011р. закон “Про державний земельний кадастр”.

Основне навантаження по створенню кадастру, пояснює експерт, – його картографічної основи та автоматизованої системи ведення, – лежить саме на Проекті, термін дії якого завершується у червні 2012р.

Оцінюючи час, необхідний для завершення робіт, Сергій Кубах вважає, що на це буде потрібно півроку. “У разі, якщо дія Проекту завершиться 30 червня 2012р., як це передбачається, існують ризики, що роботи не будуть завершені, результати, напрацьовані протягом цих років, втрачені, і таким чином у найближчі роки Україна не матиме повноцінного державного земельного кадастру“, – зазначає Сергій Кубах.