Експерт: Проекти торгово-офісних центрів – складні

Перед тим, як купувати площі в торгово-офісних центри, експерти радять визначитися з одним з напрямків розвитку об’єкта.

Ефект від синергії офісів і торгових площ в одному об’єкті існує і є багато прикладів успішної реалізації торгово-офісних центрів, але до таких проектів потрібно підходити дуже обережно і виважено.

Про це розповів заступник директора департаменту торговельної нерухомості компанії Colliers International Ігор Заболоцький.

За його словами, якщо ділянка дуже великий для розвитку об’єкта тільки одного напрямку, то є сенс задуматися над будівництвом торгово-офісного центру, але якщо «ефективність тільки торгового або тільки офісного центру вище, то тоді варто сконцентруватися на чомусь одному», – вважає експерт.

За словами Ігоря Заболоцького в «загальних» об’єктах дуже важливо правильно розпланувати площа. Наприклад, в торгових центрах має бути «вертикальна комунікація» – візуальна доступність між поверхами, потрапляння денного світла в торгову галерею, а якщо на 3-му або 4-му поверхах побудувати офіси, то цього не буде.

Нагадаємо, що експерти відзначають низький рівень вакантності в торгових центрах Києва, так і офісних площ в бізнес-центрах.