Експерт: Дефіцит житла в Україні збережеться

Значне збільшення пропозиції житла за рахунок зростання обсягів будівництва не відбудеться.

Про це повідомила заступник директора з маркетингу RiverStone Ангеліна Деревльова.

За її словами, це пояснюється тим, що сьогодні забудовники обмежені у фінансуванні і розвивають тільки поточні проекти.

Вона підкреслила, що в останні роки на ринок нерухомості України виводиться мінімальна кількість нових проектів. Внаслідок чого, найближчим часом дефіцит житла в країні збережеться.

Деревльова також зазначає, що активні продажі будуть відбуватися в житлових комплексах з правильної концепції і просуванням, а також у тих, у яких є розстрочка від будівельної компанії або привабливі умови кредитування.

Експерт висловила думку, що якщо не відбудеться радикальних змін в кон’юнктурі ринку нерухомості, то за підсумками 2012 р. зростання цін складе не більше 5%.

За словами Деревльової, прогноз незначного зростання визначається відсутністю нової пропозиції на ринку і збільшенням ступеня готовності об’єктів, що будуються. У теж час, експерт відзначає, що причин для різкого зростання і падіння ринку немає.

Представник компанії RiverStone прогнозує, що в цьому році ринок нерухомості буде обслуговуватися за рахунок власних фінресурсів. А іпотека, на думку експерта, в першому півріччі ще не буде відновлена.

Згідно з прогнозом Деревльової, головним стимулюючим фактором для розвитку ринку буде служити надання інвесторам можливості використання більш широкого спектру фінансових інструментів при купівлі нерухомості. Зокрема, це розстрочки з різним терміном і процентними ставками, іпотечне кредитування, оренда з правом викупу.