ДПІ розяснила оподаткування при даруванні квартири

Чи потрібно подавати щорічну декларацію про майновий стан і доходи (далі — Податкова декларація) та сплачувати ПДФО при отриманні від брата подарунка у вигляді квартири?

Оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб, регулюється п. 174.6 ст. 174 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. за № 2755-VI (далі — Податковий кодекс). Грошові кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розділом IV цього Кодексу для оподаткування спадщини. При цьому вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою 5%, повідомляє Вісник.

Відповідно до п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу платник податку зобов’язаний подавати річну Податкову декларацію. Декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб — до 1 травня року, наступного за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу. А згідно з п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Таким чином, фізичній особі, яка отримала в подарунок від брата квартиру, необхідно подати Податкову декларацію та сплатити податок.