«Доступне житло» отримає 580 млн грн

У 2013 році на державні житлові програми заплановано фінансування в розмірі понад 580 млн. грн.

Про це заявив глава Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін.

За його словами, в 2013 році в держбюджеті на фінансування програми пільгового довгострокового молодіжного кредитування передбачено 80 млн. грн, що на третину більше, ніж у 2012 році. Також на 40 млн. грн передбачено збільшення статутного капіталу Фонду.

Крім того, планується, що в місцевих бюджетах також буде збільшено розмір коштів на реалізацію програми забезпечення молоді житлом.

Рисухін розповів, що на даний момент йде процес затвердження місцевих програм на 2013-2017рр.

«Станом на сьогодні у Запорізькій, Закарпатській, Сумській, Черкаській областях вже затверджені нові обласні програми забезпечення молоді житлом до 2017 року, і протягом першого кварталу ми очікуємо завершення цієї роботи», — зазначив він.

Рисухін також зазначив, що в 2013 році для реалізації механізму надання громадянам державної підтримки у розмірі 30% від вартості квартири по програмі “Доступне житло” передбачено 50 млн. грн.

Крім того, заплановані в держбюджеті кошти для реалізації механізму здешевлення вартості іпотечних кредитів, в сумі 300 млн. грн, на думку глави Держфонду, нададуть можливість виконати зобов’язання держави за договорами компенсації та забезпечити подальший розвиток цієї програми.

Також голова Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву зазначив, що на 2013 рік для виконання зобов’язань за договорами часткової компенсації, укладеними в період 2005 – 2009 роки, передбачений обсяг бюджетних призначень 111 млн грн. Це забезпечить виконання планових зобов’язань з виплати часткової компенсації.