«Доступне житло» більше працює на добудову кризових довгобудів, – думка

У 2013 році на програму «Доступне житло» виділили в 4 рази менше грошей, ніж у попередньому році.

Про це повідомив народний депутат від ВО «Свобода» Руслан Марцынков.

За словами нардепа, сьогодні дана програма працює на добудову кризових довгобудів, а не на соціальне житло, як годиться.

Марцынков зазначив, що за три роки доступне житло отримали лише близько 2600 сімей при наявності більш одномільйонної квартирній черзі.

«Очевидно, що «доступне» житло від «регіонів» є насправді зовсім недоступним для простих українців, які в ньому дійсно потребують. Крім того, в нинішньому держбюджеті на виконання цієї держпрограми уряд передбачив у 4 рази менше коштів, ніж у 2012 році, – всього 50 млн. грн. Тобто, в минулому році перед виборами «регіонам» треба було підняти рейтинг», – прокоментував Марцынков.

Він також зазначив, що для вирішення цієї проблеми потрібен окремий закон і люди для його реалізації і додав, що комітет створив робочу групу для його підготовки.

«Комітет будівництва, містобудування, ЖКГ та регіональної політики вже відправив на доопрацювання урядовий законопроект № 0858 (друге читання) про особливості передачі в концесію комунальних підприємств тепло – і водопостачання. Я виступив категорично проти урядових поправок, які позбавляють місцеві громади навіть обмежених важелів контролю за комунальним майном. Якщо і буде укладено договір концесії, то це треба робити лише за умови залучення реальних інвестицій, в інтересах суспільства і під контролем органів місцевого самоврядування», – зазначив депутат.