Доля найскандальніших будівництв Києва: що буде з кожним будинком

Яку будову збираються знести, а в яку “вкоротити”?

Скандального будівництва біля метро «Театральна» скоро може не бути. На одній з найближчих сесій Київради депутати планують розглянути питання демонтажу цього будівництва, а крім того, в принципі заборонити щось будувати в історичній частині Києва. Мова йде про території між вулицями Рейтарська, Гончара, Б. Житомирська, Ірининська та Михайлівська, Михайлівський провулок.

ЗНЕСУТЬ ТА ЗНИЗЯТЬ ПОВЕРХОВІСТЬ. Заступник голови КМДА Михайло Кучук каже, що спеціальна комісія, яка перевіряла скандальні будівництва, вже закінчила свою роботу. Її висновки невтішні для забудовників. «На «Театральній» будівництва не повинно бути. На вул. О. Гончара, 17-23 роботи повинні бути зупинені, також потрібно переглянути проект і істотно знизити висоту будівлі. На будівництві біля Олександрівської лікарні буде розглянуто питання про повернення цієї ділянки землі місту, а забудовникові буде запропоновано іншу ділянку. Що стосується будівництва на вул. Пирогова, 2, то там є порушення при відведенні землі, а також потрібно переглянути проект — висота повинна бути знижена до 3-4 поверхів», — сказав нам Михайло Кучук.

МЕТРО «ТЕАТРАЛЬНА». Незважаючи на заяви влади, роботи біля метро «Театральна» йдуть повним ходом. Нагадаємо, головна претензія до цієї будівництві в тому, що вона може пошкодити метро і сусіднього будинку. Землю тут відвели ще за екс-мера Олександра Омельченка, а стоїть за будівництвом, як кажуть у Київраді, відомий бізнесмен і партнер Дмитра Фірташа по «Мандарин-плазі» та «Вітрила» Вагіф Алієв. Щоправда, офіційно це не підтверджують. «Я не знаю, хто стоїть за будівництвом», — сказав нам автор проекту Андрій Пашенько. Телефон Алієва кілька днів не відповідав.

Якщо буде прийнято рішення про демонтаж, то, як у випадку з компанією «Юджин», яка будувала ТРЦ «Олімпійський» біля стадіону, знесення обійдеться в сотні мільйонів доларів. Крім того, місту доведеться шукати альтернативну ділянку землі. Нагадаємо, знесення «Троїцького» обійшлася в 230 млн доларів, а «Юджин» отримав нову ділянку недалеко від того ж стадіону.

Як бути у випадку з будівництвом біля «Театральної», влади кажуть, що будуть вирішувати. «Поки я не можу сказати нічого конкретного, але цього будівництва не повинно бути», — говорить Кучук.

АЛЕКСАНДРОВСЬКА. Що стосується інших будівництв, де влада хоче як мінімум знизити поверховість, то забудовники відмовляються це коментувати. У ТОВ «Інвестиційна група», яка будує житлово-офісний центр на Гончара (головна претензія — 9-поверхівка не вписується в буферну зону Софії Київської), не знайшли час відповісти на питання. А ось нардеп від БЮТ і засновник компанії «Житлобуд» Іван Куровський офіційно заявив, що відмовляється від ділянки на Шовковичній, поруч з Олександрівською лікарнею на місці скверу, який висаджував відомий лікар Олександр Богомолець. Незважаючи на те, що кілька судів раніше він виграв. Натомість, говорить Кучук, місто надасть компанії іншу ділянку недалеко від цього місця.