Долар в Україні буде коштувати 10 гривень вже цієї осені, – експерт

У влади закінчилися інструменти для утримання курсу гривні, вважає фахівець.

Значна девальвація гривні може відбутися вже цієї осені. Таку думку висловив економіст Любомир Шавалюк, пише Тиждень.иа.

«Восени можна очікувати труднощі з умовами фінансування, і ризики девальвації зростуть порівняно з тим, що ми маємо сьогодні, місяць чи два тому. Навіть зростуть порівняно з тим, що було восени минулого року», – відзначив Шавалюк.

Експерт зазначив, що зараз влада вже використала відомі інструменти для утримання гривні і ніяких додаткових резервів немає.

«Додаткових резервів, інструментів немає. І золотовалютних резервів так само мало. Вони тануть два роки поспіль», – зазначив економіст.

Він також припускає, що розмір можливої девальвації може виявитися більше, ніж прогнозували міжнародні економічні експерти.

«У нас так складалося, що девальвації проходили неконтрольовано і дуже різко. І ті цифри, які називають експерти – це цифри, на які потрібно провести свідоме, контрольовану девальвацію, щоб відвести ризики. Це якщо уряд свідомо зважиться на це. Якщо ж воно буде тягнути до останнього, то фактичний рівень може бути вище, ніж прогнозує Moody’s і S&P», – вважає Шавалюк.

«Найгірше, що прогнозували (за курсом долара – Ред.) за останні кілька місяців – це 10 гривень. При певних умовах і цю позначку курс може подолати», – вважає економіст.

Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Standard & poor’s у своєму огляді опублікувало прогноз, згідно з яким можна очікувати девальвацію до рівня 9 грн/долар. У той же час міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service прогнозує девальвацію гривні на рівні 10-15% за підсумками 2013 року.