До виборів житло дорожчати не буде, – експерти

До кінця року, за оцінками експертів, первинний ринок нерухомості буде додавати в середньому по 100-150 угод купівлі-продажу щомісяця.

У цей період ціни на “первинку” будуть стабільними. У найближчі півроку не відбудеться ні зростання, ні падіння вартості житла.

“У всякому разі, до проведення парламентських виборів, – уточнює Ігор Комар, проект-менеджер, керівник відділу продажів агентства нерухомості “Планета Оболонь”. – А потім можна буде сказати щось конкретне. Якщо забудовники будуть активно нарощувати будівництво, тоді буде падіння цін через зростання пропозиції. Але знову ж, залежить від того, наскільки запрацює пільгова іпотека і програма доступного житла… Я більше схиляюся до стабільності пропозиції протягом півроку”.

На вартість новобудов буде впливати і ціна оренди. Українці, які потребують житла, будуть визначати, що вигідніше, – зняти квартиру або купити, продаж квартир Київ.

У свою чергу Сергій Костецький, аналітик консалтингової компанії SV Development, зазначає, що на елітну категорію житла ціни будуть знижуватися приблизно в межах 5% за півріччя. Бізнес-клас залишиться на місці, а економ-клас буде незначно зростати через збільшення нижньої межі вартості квадратного метра.

Також, за його прогнозами, первинний ринок буде додавати в середньому по 100-150 угод купівлі-продажу щомісяця.

В цілому, ринок може суттєво пожвавитися тільки після того як відродиться іпотечне кредитування.

“Для України це до 14% річних на термін до 20 років. Зараз же реальна мінімальна ставка 22-23% на термін до десяти років. Притому, що кількість іпотечних угод становить менше 1 %. До кризи було близько 70%”, – резюмує Сергій Костецький.