До прокуратури Дарницького району надійшла скарга на забудовника ЖК Поетичний

Мешканці мікрорайону звернулися до Дарницької прокуратури, Дарницької райдержадміністрації ДАБК з метою зупинки будівництва ЖК “Поетичний”, яке вони вважають незаконним. “Якщо ніяких заходів вжито не буде, жителі залишають за собою право пікетувати дане будівництво, наслідуючи приклад мешканців Деснянського району столиці, які нещодавно досягли анулювання будівництва по вул. Маяковського, 4, а також за аналогією з діями мешканців Березняків, які своєю активною позицією звернули увагу на проблему силових органів і міської влади”, – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, у відповіді на запит, ДАБК зазначив, що в інспекції відсутня акт про землевідведенні під будівництво, узгодження будівництво та дозвіл на право ведення фінансово-господарської діяльності по продажу нерухомості.

Жителі мікрорайону вимагають від влади зупинити незаконне будівництво житлового будинку, а також вимагають від Київради скасувати рішення про новий план забудови мікрорайону.

“Будівництво на перетині пр-ту Григоренка та вул. Здолбунівської з використанням висотної техніки йде вже другий місяць, будівництво житлового будинку (ЖК “Поетичний”) веде ПАТ “Домобудівний комбінат №4”, яке вже почало продаж квартир, незважаючи на відсутність необхідної дозвільної документації. Про це, зокрема, свідчить і офіційна відповідь Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю р. в Києві (далі-ДАБК) на запит одного з жителів мікрорайону Позняки 4а. За інформацією ДАБК, ПАТ “ДБК №4” у квітні 2013 р. подало в ДАБК декларацію про початок виконання підготовчих робіт, але ДАБК не повідомляє про видачу дозволу на будівництво. Не вказано номер дозволу на будівельно-монтажні роботи та на інформаційному щиті, який з’явився на будмайданчику РК “Поетичний” 14 серпня”, – йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що єдиний об’єкт соціального призначення, передбачений в проекті – дитячий садок пропонується розмістити в 35 м від торгово-розважального центру площею 35 тис. кв. м, в 7-10 м від відкритої автостоянки, що суперечить всім діючим будівельним, санітарним та епідеміологічним нормам.

Крім того, згідно з планом забудови мікрорайону 4-а, розробленим у рамках Генерального планаКиева до 2020 р. і затвердженим у 2005 р., в мікрорайоні 4а повинні бути, зокрема, побудовані школа на 1080 місць і дитяча лікарня на 500 ліжок з поліклінікою. Однак згідно з прийнятим у 2012 р. новим планом забудови, затвердженим Київрадою 25 грудня 2012 р., на місці перерахованих соціальних об’єктів планується будівництво цього житлового будинку в 25 поверхів та торгово-розважального центру “АШАН”.

Мешканці також приступили до підготовки судового позову з метою зупинки будівництва та скасування рішення Київради від 25 грудня 2012 р. “Про затвердження ДПТ в районі вулиць Тепловозної, Здолбунівської, Драгоманова в Дарницькому районі р. Києва”.