До падіння цін на житло в Україні призвів відмова від ріелторів

На сьогоднішній день Інтернет рясніє оголошеннями про продаж квартир без посередників. У минулому році, за даними Держстату, укладена на 17,1% менше угод купівлі-продажу нерухомості з допомогою послуг посередників. У цьому ж році угод з їх допомогою стає все менше.

Із-за відсутності замовлень ріелтори погоджуються на те, що пропонує клієнт.

«Якщо на початку року у мене було до п’яти угод, то зараз — одна-дві. Та й ціни на послуги знизив — просив 5%, у результаті сторговывался на 3%, а тепер прошу 3% і погоджуюся на 2%”, — розповів ріелтор з Києва Володимир Голуб.

Крім того, на нинішньому ринку нерухомості утворилася ще одна тенденція, каже член Асоціації ріелторів України Дмитро Корчев.

«Раніше посередники брали гроші з покупців, а тепер — з продавців. Покупці не хочуть переплачувати і вважають, що так логічніше, але насправді продавець, який знає, що платити ріелтору йому доведеться з своїх грошей, вже закладає цю суму в ціну», – пояснив експерт.

Також дослідження аналітиків порталу безкоштовних оголошень Slando показало, що вторинна нерухомість у великих містах України подешевшала на 20%. Експерти пов’язують це з тим, що ціни стали вказуватися без урахування комісійних ріелтору.

«Раніше в середньому однокімнатна квартира в Києві коштувала $69 тис., то тепер її ціна становить $58 тис.», — заявив PR-менеджер Slando Сергій Колосков.