Експерти-оцінювачі вважають, що міжнародні стандарти оцінки недосконалі, так як при їх складанні головну роль відіграє людський фактор.
Міжнародні стандарти оцінки нерухомості пишуть люди, вони часто зазнають зміни і до них потрібно ставитися критично. Багато моментів у національних стандартах прописані чіткіше, вважає Яків Маркус, FRICS, голова експертної ради УТО, ПП «БЮРО МАРКУСА».
Як передає кореспондент Building.ua, Я. Маркус в ході круглого столу «Інвестиційні рішення та оцінка в умовах невизначеності», організованого RICS, заявив, що невизначеність на ринку оціночних послуг також додає наявність двох регуляторів.
«Приватизація якийсь час займала 90% оціночних робіт. Таким чином, ми застигли на 8 років. Крім того, сьогодні назріває питання: хто визначає, чия оцінка правдивіше – судова або незалежних оцінювачів? Скрізь працюють живі люди, все суб’єктивно», – сказав експерт.
На його думку, потрібно розуміти, що на ринок постійно впливають три чинники:
- нормативно-законодавче поле;
- інформаційне поле (ЗМІ);
- поведінкове поле учасників ринку.
Нагадаємо, круглий стіл «Інвестиційні рішення та оцінка в умовах невизначеності», що пройшов у Києві в середу 19 жовтня, був організований міжнародної організацією сертифициронных оцінювачів RICS. Генеральним медіапартнером заходу виступила Building Media Group.