До кінця року комуналка зросте до 1700 гривень

У 2011 році середні витрати кожної української сім’ї на комунальні послуги зростуть на 1700 гривень. Такий висновок зробили у Національному форумі профспілок України

Ці розрахунки були зроблені на підставі офіційної інформації про плани уряду щодо підвищення тарифів на тепло на 35% з 1 січня, на 50% на газ із 1 квітня, на електроенергію – на 100% із квітня і на 39% з 1 серпня.

При цьому, як стверджує голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якібчук, підвищення соціальних виплат у бюджеті поточного року фактично заморожене, а перспектив зростання зарплат та кількості робочих місць в Україні у профспілках також не бачать.

Таким чином українці будуть витрачати тільки на комуналку швидшими темпами, ніж буде зростати їх доходи.

Якібчук також каже, що незабезпеченим українцям не варто розраховувати і на механізм комунальних субсидій, який в уряді називають компенсаційним способом при підвищенні тарифів, оскільки, за даними профспілок, дозвіл на житлові субсидії отримує лише третина від тих, хто за ними звертається.

У БЮТ переконані, що підвищення з 1 лютого 2011 року тарифів на житлово-комунальні послуги в Києві на третину – це ще один з численних фінансових ударів по киянам у системі фінансових репресій 2011 року, повідомили в прес-службі БЮТ у Київраді заявила лідер цієї фракції у міськраді Тетяна Меліхова.

«Тепер Попов поклав під ялинку свій новий подарунок киянам – підвищення на третину вартості тарифів на житлово-комунальні послуги», – заявила Меліхова.

Крім прийдешнього підвищення цін на комуналку з 1 січня набув чинності закон про стягнення пені за прострочення оплати житлово-комунальних послуг. Зокрема, з 1 січня припиняється дія закону «Про тимчасову заборону стягнення з громадян пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги». Нарахування й стягнення пені буде здійснюватися на суму заборгованості, утвореної з 1 січня 2011 року.

При цьому ні розмір ставки пені, ні механізм її встановлення в законі не прописаний. Передбачається, що пеня за прострочення оплати має становити 0,01% за кожен день прострочення.

Закон, згідно з яким українці зобов’язані з 1 січня 2011 платити пеню за прострочені комунальні платежі, на киян не поширюється. Про це сьогодні на брифінгу сказав перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак. За його словами, для киян будуть застосовуватися не санкції, а заохочення.

Однак іншим українцям пощастило не так сильно, а киян незабаром чекає новий удар по гаманцю підвищенням вартість комунальних послуг.