До кінця року кількість новобудов в Україні може зрости до 100 000

За січень-вересень 2012 року в Україні розпочато будівництво 73 000 об’єктів. Якщо такі темпи збережуться, то до кінця року можна очікувати, що це число складе 100 000.

За останні три роки дозвільна система перейшла в якісно новий стан, а вже 1,5 роки тому були введені декларативні принципи, які зараз успішно функціонують.

Як зазначив перший заступник голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Анатолій Григор, в період з 2008-2010 роки в Україні будувалося 40 000 об’єктів, однак за дев’ять місяців поточного року ця цифра становила 73 000 об’єктів.

Григор підкреслив, що на сьогоднішній день основною проблемою у впровадженні декларативно-дозвільного принципу будівництва залишається низький рівень формування, а звідси не завжди правильне заповнення документів. За його словами, нова форма декларації було затверджено у липні, а зараз в установі також працюють над створенням електронної системи декларацій.

«На даний момент, існує три категорії об’єктів будівництва. Є об’єкти, про початок будівництва яких можна просто повідомити установа: це приватне будівництво, господарські будівлі і замовне будівництво», – пояснив Григор.

Також він додав, що на об’єкти I і III категорій складності повинна бути декларація. А для того, щоб почати будівництво для IV-V категорії вимагається дозвіл ДАБІ.

За його словами, всього з початку 2012 року будівництво об’єктів IV-V категорії склало 2% від загальної кількості новобудов. Об’єкти, початок будівництва яких вимагає лише повідомлення, налічується 33 00. У теж час декларативні об’єкти становлять 40 000, з яких у Києві – 1679.

Варто зазначити, що Україні існує 16 000 об’єктів незавершеного будівництва, а 4 000 з них — недобудови з категорії “житло”.

Як раніше повідомляв заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Лисов, що станом на сьогодні 100 000 українських інвесторів вклали кошти у будівництво житла, а забудовник не виконав свої зобов’язання перед ними.