До кінця 2013 року гривня впаде, – експерти

Міжнародні аналітики прогнозують падіння курсу гривні восени.

На їхню думку, девальвацію спровокує різке погіршення економічної ситуації в країні. Між тим, експерти вважають, що врятувати ситуацію може новий кредит МВФ та зниження ціни на російський газ, однак Україна поки не з особливим успіхом рухається в цьому напрямку.

На додачу до всього золотовалютний резерв знаходиться на критичній межі – $ 22,7 млрд – і незабаром не зможе покрити обсяг тримісячного імпорту, пишуть “Вести”.

Аналітики S&P вважають, що до кінця року девальвація гривні по відношенню до долара становитиме 9 гривень, а згідно з прогнозами МВФ – 8,3-8,5 гривень.

У той же час президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко заявляє, що обвалу гривні не буде. І максимальне зниження курсу гривні може скласти 8,3 гривні за долар (зараз 8,09).

Національна валюта, за його словами, може і зовсім подорожчати до 7 грн/$ у разі підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС.

“Підписання угоди про асоціацію з ЄС призведе до істотного зростання зарубіжних інвестицій в Україну, — зазначив Охріменко, — як наслідок, приплив валюти буде в кілька разів перевищувати поточні інвестиції з-за кордону.

Це в першу чергу позначиться на можливості для українських банків із зарубіжними власниками залучати валютні кредити з ЄС. Крім того, великі українські компанії, передусім належать нашим олігархам, матимуть можливість отримувати кредити в західноєвропейських банках”.

Зазначимо, поки резерви Нацбанку впали до найнижчого рівня з 2006 року.