До 2017 року в кожній сімї Одеси буде власне житло

В Одесі та області впритул зайнялися постачанням безквартирних сімей доступним житлом. Згідно з відповідними програмами, до 2017 року в регіоні заповітними квадратними метрами обзаведуться 17 тис. сімей, а в місті — до 12 тисяч.

ЗНИЖКИ. В цілому, за 2011-2017 роки в області планують заселити 17,69 тис. сімей. Народ зможе придбати квартири за зниженими цінами. За оцінками експертів, вартість квадратного метра не перевищить 5255 грн. «Держава оплачує 30% вартості житла, а решту 70% майбутній власник бере в кредит», — пояснила перший заступник голови ОДА Наталія Чегодар.

У свою чергу, міська влада обіцяє, що протягом 5 років заселять близько 12 тис. сімей, які стоять у черзі на житло. При цьому в минулому році квартири отримало 129 (0,7% громадян від загальної кількості черговиків) таких сімей, а в цьому році всього… 9 «осередків суспільства».

Однак, згідно з документами, у 2012-му це число зросте до 1117 сімей, а в 2017-му житло з’явиться ще у 3184 сімей. На фінансування горпрограммы потрібно 4 млрд 91 млн грн (кошти з держскарбниці, міськ – і облбюджетов, а також приватні інвестиції).

«ПІЛОТ». Що стосується соціального житла, яке надається повністю за рахунок держави малозабезпеченим категоріям населення, то першим містом області, де розпочнеться будівництво таких висоток, стане Південний. Для зведення цілого містечка вже є первинна документація і землевідвід на мікрорайон.

«Це перший пілотний проект. Буде побудовано вісім 7-секційних будинків заввишки 5 поверхів з прекрасною плануванням, сучасним дизайном. Будівництвом буде займатися місцева компанія, і роботи можуть початися вже в цьому році», — розповідає віце-губернатор Дмитро Волошенков.

Голова Одеської облради Микола Пундик розповів, що після Південного будівництвом соціального житла займуться в Іллічівську та Комінтернівському районі, а в Овідіопольському районі для малозабезпечених реконструюють старий гуртожиток. Після перепланування общага перетвориться в житловий будинок на 30 квартир. А ще, за словами Наталії Чегодар, до кінця 2011-го у Болграді здадуть двоповерховий будинок на 20 квартир для дітей-сиріт.

А ось у місті великих планів по будівництву соціального житла немає. Єдиний проект, який влада збирається реалізувати за 2012-2013 роки, це зведення 5-поверхівки на селищі Котовського. Жителями новобудови мають стати діти-сироти, випускники дитячих будинків та притулків, які досягли 18-ти років.

Зі слів заступника мера з питань будівництва Олександра Орлова, в будинку буде близько 50 квартир, а на його будівництво потрібно близько 3-4 млн грн.