До 2015 року половина угод буде проходити на первинному ринку

У 2013 року в Києві обсяг будівництва не перевищить показник 2012 р. – близько 1,5 млн. квадратних метрів. А загальна кількість угод залишиться на рівні минулого року.

Такий прогноз керуючого директора компанії ARPA Real Estate Михайла Артюхова.

За його оцінками, в минулому році на столичному ринку житлової нерухомості Києва було скоєно 33,5 тис. угод купівлі-продажу. У підсумку, ємність ринку житлової нерухомості Києва в 2012 р. склала близько 2,8 млн. кв. м, або 3-3,2 млрд. доларів.

Артюхов також зазначив, головну тенденцію минулого року. За його словами, вартість квадратного метра в Києві в 2012 р. практично не змінилася в порівнянні з 2011 р., при цьому кількість угод зросла практично в два рази.

Також експерт зазначив, що житло бізнес-сегменту, як правило, займає 15% в структурі ринку житлової нерухомості.

«Дана тенденція не змінилася в 2012 році і, швидше за все, збережеться і в цьому. Ситуація на ринку здатна змінитися тільки після пожвавлення на ринку іпотечного кредитування», – розповів керуючий директор компанії ARPA Real Estate.

Фахівець додав, що в минулому році величезне число угод спостерігалося на вторинному ринку. Артюхов прогнозує, що в 2013-2015 рр. структура ринку вирівняється і буде виглядати наступним чином: 50% угод буде проходити на первинному ринку, 50% – на «вторинці».

Також прогнозується, що загальний рівень цін протягом цього року істотно не зміниться. При цьому коливання цін в окремих сегментах ринку будуть продовжуватися. Найімовірніше триватиме почалася в минулому році тенденція зниження середніх цін.

За словами Артюхова, фактори, які впливають на активність ринку, в 2013 р. залишаться колишніми. Сюди входить дисбаланс попиту і пропозиції, низький рівень доходів населення, економічна стагнація в Україні, обмеженість іпотечного кредитування, високі курсові ризики нацвалюти.

Крім того, в ARPA Real Estate спрогнозували, що поступове зміна тенденцій на ринку нерухомості столиці можливо лише після відновлення позитивної динаміки економіки України. Проте це відбудеться не раніше 2014 року.