Дніпропетровщина має намір залучати близько $500 млн. прямих іноземних інвестицій

Дніпропетровський регіон має намір нарощувати темпи залучення прямих іноземних інвестицій до рівня не менше $500 млн. щорічно.

Про це повідомив А. Вілкул, голова Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Це реально сьогодні і портфель інвестиційних проектів, які адмініструє наше Дніпропетровське інвестагенція вже більше $1 млрд.», – сказав А. Вілкул на прес-конференції після презентації Дніпропетровської області за участю Американської торгової палати в Україні в Києві.

Регіоном найбільш цікаві інвестиції, пов’язані з диверсифікацією економіки регіону, в першу чергу, в імпортозамінні галузі. «Зараз реалізується 10-15 інвестиційних проектів від $50 до $200 млн. і від 500 до 1 тис. робочих місць», – зазначив голова Дніпропетровської облгоасдминитстрации.

А. Вілкул додав, що також в області реалізуються ряд Національних проектів, зокрема, по будівництву перинатальних центрів, сміттєпереробних заводів та проект доступного житла.

«Перший будинок вже будується, будівництво знаходиться на рівні другого поверху, я там був минулого тижня, і до вересня, безумовно, ми перший будинок закінчимо», – сказав А. Вілкул. Будівництво мікрорайону доступного житла» у Дніпропетровську, яке розпочато в листопаді 2011 р., ведеться за рахунок коштів «бізнесу» (орієнтовна вартість проекту-майже 405 млн грн) і передбачає зведення протягом декількох років 16 п’ятиповерхових будинків на більш ніж 1 тис квартир. Земельні ділянки під будівництво, а також інженерні комунікації, надані забудовникам на безоплатній основі.

«Вартість квартири в тих будинках буде мінімум на 30% дешевше ринкової вартості в тому районі. Тобто, не буде більше, ніж 600$ за 1 кв. м», – підкреслив голова Дніпропетровської облдержадміністрації.

Серед великих проектів, які реалізуються в Дніпропетровській області, А. Вілкул назвав, зокрема, початок будівництва другої черги найбільшого в Європі заводу по виробництву насіння французької компанії Maisadour (перша черга введена в експлуатацію і працює), будівництво заводу з виробництва листового скла швейцарською компанією Glass Trosh, заводу по виробництву медикаментів і медичного обладнання, заводу з виробництва фурнітури турецькими компаніями.

Загальний обсяг залучених ПІІ Дніпропетровського регіону на сьогоднішній день складає більше $8 млрд, з яких понад $1 млрд. – залучені протягом останніх двох років. Обсяги інвестицій в регіон з країн Європейського Союзу складають 95%.

В ході презентації регіону, А. Вілкулом, Х. Зукоскі, президент Американської торгової палати (American Chamber of Commerce, ACC) в Україні і Ст. Каськівим, главою Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами підписані відповідні меморандуми про взаєморозуміння і співпрацю.